Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 22 grudnia 2019
  • 12 stycznia 2020
  • wyświetleń: 3280

Diablak z cyklu: "Dziedzictwo poprzemysłowe Górnego Śląska"

Za nami:

Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "DIABLAK" zaprasza do wzięcia udziału w pierwszej wycieczce organizowanej w ramach naszego programu "Dziedzictwo poprzemysłowe Górnego Śląska".

Program wycieczkiKopalnia Guido.

Zwiedzanie dwóch poziomów wydobywczych: 170 m i 320 m. Spacer po najstarszych dostępnych rejonach Kopalni Guido na poziomie 170 m. Możliwość obejrzenia oryginalnie zachowanych stajni końskich.
Największymi atrakcjami na poziomie 320 m są pokazy pracy wielkich maszyn górniczych i przejazd elektryczną kolejką podwieszaną, jedyną taką na świecie udostępnioną turystom. Przejście obejmuje prawdziwy labirynt górniczych wyrobisk - momentami będzie stromo i ciasno.
Czas zwiedzania: 2,5 - 3 godziny; Długość trasy: 3,5 km; Ograniczenie wiekowe: 6 lat; Zwiedzanie odbywa się w grupach do 24 osób; Temperatura pod ziemią wynosi 13-16 stopni Celsjusza niezależnie od pory roku; Zalecany odpowiedni ubiór i obuwie z płaską podeszwą


Bazylika Franciszkańska w Katowicach - Panewnikach.

Zwiedzanie szopki w Panewnikach, jednej z największych szopek bożonarodzeniowych w Polsce i prawdopodobnie największej w regionie.
Oprócz tradycyjnego żłóbka w bazylice w Panewnikach można również zwiedzać w zabudowaniach przyklasztornych szopkę ruchomą oraz żywy żłóbek, w którym atrakcją są żywe zwierzęta: kucyk, owce, oślica, alpaki, bażanty, kaczki, perliczki i gołębie.
Czas zwiedzania - około 1 - 1,5 godziny.

Adresaci wycieczki:

uczniowie szkoły podstawowej indywidualnie, lub z rodzicem/ami
uczniowie szkoły ponadpodstawowej indywidualnie
grupy uczniów pod opieką nauczyciela (szkolne koła turystyczne)
dzieci w wieku minimum 6 lat z rodzicem/ami
pozostali dorośli turyści akceptujący charakter wycieczki

Koszt wyjazdu 86/76 dorosły/dziecko i obejmuje bilety wstępu.

Szczegóły wyjazdu i możliwość zapisania się znajdują się na naszej stronie internetowej: www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl/aktualnosci/2020/12.01.2020_wycieczka_zaproszenie.php

Zapraszamy

UKST "DIABLAK"

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.