Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 12 grudnia 2019
  • wyświetleń: 810

[ZDJĘCIA] Wycieczka w Beskid Śląski z Diablakiem

8 grudnia turyści biorący udział w wycieczce zorganizowanej przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" udali się w Beskid Śląski. W czasie wycieczki przeszli trasę z Wapienicy przez Szyndzielnię (1026 m n.p.m.) na Klimczok (1117 m n.p.m.), by dalej przez Przełęcz Kołowrót (788 m n.p.m.) zejść do Bystrej.

Wycieczka w Beskid Śląski z Diablakiem - 8.12.2019 · fot.


Ze względu na dobre warunki pogodowe, bardzo dobrą sprawność fizyczną grupy zrealizowany został, ustalony dzień wcześniej, dłuższy wariant wycieczki, względem zaplanowanego miesiąc przed wyjazdem, przy nieznanych wtedy prognozowanych warunkach pogodowych i śniegowych. W trakcie tej wycieczki turyści mieli już możliwość posmakowania pierwszego beskidzkiego śniegu, podczas jeszcze nie rozpoczętego sezonu zimowego 2019/2020. Trasa ta nie była zbytnio długa, liczyła tylko 14 km przy niespełna 800 metrach przewyższenia, ale sprawnej grupie turystów jej przejście w wietrznych, chłodnych warunkach sprawiło wiele przyjemności.

Podczas wędrówki uczestnikom została przedstawiona przede wszystkim topografia obszaru wycieczki i pobliskich pasm górskich, wraz z anegdotami na temat wybranych gór. Pokrótce przedstawiono również historię terenu, a także zwrócono uwagę na warunki przyrodnicze fauny i flory Beskidu Śląskiego. Zwrócono także uwagę na zasady bezpiecznego poruszania się w górach, szczególnie w warunkach zimowych.

Wycieczka w Beskid Śląski z Diablakiem - 8.12.2019
Wycieczka w Beskid Śląski z Diablakiem - 8.12.2019 · fot.


Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Jako organizatorzy cieszymy się zainteresowaniem naszymi wycieczkami. Do udziału w naszych wycieczkach, zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Informacje na temat planowanych wycieczek systematycznie publikujemy na naszej stronie internetowej www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl oraz profilu FB.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Najbliższe wycieczki:
12.01.2020r. - wycieczka DLA KAŻDEGO - KOPALNIA GUIDO
18.01.2020r. - baseny termalne w Chochołowie i Zakopane
19.01.2020r. - Zimowa Babia Góra
26.01.2019r. - Wycieczka RODZINNA w Beskid Śląski (Kozia Góra)

13.12.2019r. - zajęcia na ściance wspinaczkowej

ZAPRASZAMY!!!

UKST "DIABLAK"

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA