Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 3 grudnia 2019
  • wyświetleń: 1000

Jarmark Bożonarodzeniowy w Pradze z Diablakiem

To już trzeci rok jak Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "DIABLAK" realizuje kolejną z propozycji dla mieszkańców naszego powiatu. Tym razem za cel jarmarku bożonarodzeniowego obrana została Praga - stolica Republiki Czeskiej, miasto o wielowiekowej historii, bogatych walorach kulturowych i architektonicznych.

Wczesnym rankiem, około godziny 4-tej, liczna grupa wyjechała z parkingu przed kościołem pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pszczynie w celu zwiedzenia Pragi oraz zapoznania się z ofertą praskich jarmarków.

Dzięki obecności Pana Józefa - bardzo doświadczonego przewodnika, uczestnicy bardzo dokładnie poznali praskie zabytki, takie jak; Most Karola, Katedra Świętych Wita, Wacława i Wojciecha, zabudowania dzielnicy królewskiej (Hradczany), Mała Strana, Stare Miasto, Dzielnica Żydowska i wiele innych atrakcyjnych, zarówno pod względem architektonicznym, historycznym czy artystycznym miejsc. Dodatkowym, nieplanowanym punktem programu wyjazdu było zwiedzenie bardzo rzadko udostępnianych wnętrz Pałacu Prezydenckiego, które akurat tego dnia były otwarte i dostępne dla chętnych.

Po około 4-ro godzinnym spacerze, w trakcie którego bardzo szczegółowo przybliżona została historia Pragi, grupa dotarła do najstarszego placu w historycznym centrum stolicy Republiki Czeskiej. To właśnie tam zakończyło się oprowadzanie po Pradze a uczestnicy mogli rozpocząć korzystanie z dobrodziejstw praskich jarmarków i okolicznych atrakcji, restauracji czy zabytków.

Po około 4 godzinach czasu wolnego grupa rozpoczęła podróż powrotną, by około 30 minut po północy w niedzielę wrócić do Pszczyny.

Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Zapraszamy na najbliższe wycieczki:
08.12.2019r. - wycieczka w Beskid Śląski (Wapienica - Szyndzielnia - Bystra)
12.01.2020r. - wycieczka DLA KAŻDEGO - KOPALNIA GUIDO
18.01.2020r. - baseny termalne w Chochołowie i Zakopane
19.01.2020r. - Zimowa Babia Góra
26.01.2019r. - Wycieczka RODZINNA w Beskid Śląski (Kozia Góra)

ZAPRASZAMY!!!
UKST "DIABLAK"

Jarmark Bożonarodzeniowy w Pradze 30.11.2019r.

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.