Festiwal odbył się w sobotę, 9 listopada. Na zaproszenie odpowiedziało 26 zespołów z różnych miejscowości: Wodzisławia śląskiego, Żor, Jaworzna, Prudnika, Tarnowskich Gór, Rudy Śląskiej, Rydułtów, Wadowic, Katowic, Knurowa, Świętochłowic, Siewierza, Rybnika. W każdym z tych miast istnieją prężnie działające zespoły taneczne.
Istotą tego festiwalu było podzielenie się radością, jaką niesie taniec. Trzeba pamiętać, że wszystkie zespoły składają się z seniorów i chociaż często instruktorami są młodzi ludzie, to na scenie stają właśnie seniorzy. Z pewnością na podziw zasługuje zaangażowanie tych osób i ogromny zapał, z którym prezentują wszystkie przygotowane układy taneczne. A było co oglądać! Tańce ludowe, klasyczne, country, jazzowe, współczesne, a nawet takie z elementami teatru. Mogliśmy podziwiać nie tylko doskonałe wykonania, ale również piękne kolorowe stroje.
Nasze miasto reprezentował zespół AKS z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Ta ośmioosobowa grupa wykonała ciekawy układ taneczny do piosenki Tango Roxanne. Atmosfera była cudowna!
Organizacja Festiwalu zasługuje na wielki podziw. W Wodzisławskim Centrum Kultury pojawiło się ponad 200 osób. Każda grupa otrzymała swojego przewodnika - opiekuna. Dla wszystkich przygotowany był słodki poczęstunek i gorący posiłek. Każdy zespół otrzymał też dyplom oraz pamiątkową statuetkę.
Tak wielkie zainteresowanie udziałem w tym Festiwalu jest dowodem na to, że seniorzy chcą być aktywni i świetnie im to wychodzi. Dla tych, którzy chcieliby także zakosztować takiej aktywności, informacja, że Pszczyński Uniwersytet Trzeciego Wieku prowadzi zajęcia z tańca liniowego, który jest ciekawą i dość prostą formą tańca dla osób w każdym wieku.
Renata Zborowska