Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 10 maja 2013
  • 21 maja 2013
  • wyświetleń: 6621

Spotkania Pod Brzymem - zdjęcia

W miniony weekend na pszczyńskim rynku królował folklor. W sobotę 18 maja po raz trzynasty odbyłyby się Prezentacje Dziecięcych Zespołów Regionalnych Mały Brzym, zaś w niedzielę - XXXVII Spotkania pod Brzymem.

Spotkania Pod Brzymem


W sobotę, podczas 13. edycji Małego Brzyma folklor ziemi pszczyńskiej zaprezentowało aż 21 zespołów dziecięcych z terenu całego powiatu. W trakcie imprezy starosta pszczyński Paweł Sadza, wiceburmistrz Pszczyny Barbara Sopot - Zembok, Poseł na Sejm RP Sławomir Kowalski oraz dyrektor POPP Marcin Bienioszek wręczyli nagrody laureatom konkursów organizowanym przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie. Listę tegorocznych laureatów można znaleźć na stronie POPP.

Mały Brzym - 18-19.05.2013 · fot.


Natomiast w niedzielę od godziny 14:00 na pszczyńskim rynku można było spotkać się z pszczyńskim folklorem prezentowanym przez kilkanaście grup, kapel ludowych oraz solistów gawędziarzy ziemi pszczyńskiej, jak również zaproszonych gości.

Mały Brzym - 18-19.05.2013 · fot.


Podczas imprezy odbył się również kiermasz twórców i rzemieślników ludowych oraz II Festiwal Chleba, podczas którego swoje wyroby zaprezentowały piekarnie z terenu gminy Pszczyna.

Spotkania pod Brzymem - 18-19.05.2013 · fot.


W tych dniach rynku można było również spotkać wolontariuszy Hospicjum Św. Ojca Pio. Stoisko hospicjum wyposażone było w ciekawe prezenty dla osób chcących wesprzeć budowę Domu Ojca Pio. Wśród prezentów były kwiaty i rośliny ogrodowe, książki, maskotki, zaproszenia do restauracji, kosmetyczki, fryzjera, materiały biurowe. Wolontariusze częstowali również obecnych kołoczami, wspaniałą grochówką ugotowaną przez Ochotniczą Straż Pożarną z Pszczyny oraz przepysznym bigosem zrobionym przez Koło Gospodyń Wiejskich z Piasku. Można było również poznać ciekawe Myśli Ojca Pio na każdy dzień. W promocję Hospicjum Św. Ojca Pio, oprócz wolontariuszy - członków stowarzyszenia, zaangażowali się licznie uczniowie Zespołu Szkół nr 1 z Pszczyny.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA