Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 4 października 2019
  • 13 października 2019
  • wyświetleń: 2245

XVI Spotkania z Kulturą Żydowską - wykłady, film, wycieczki, koncert

Przed nami szesnaste Spotkania z Kulturą Żydowską w Pszczynie. To czterodniowe wydarzenie przybliża elementy kultury żydowskiej przez pryzmat historii pszczyńskich Żydów.

Corocznie w ramach imprezy odbywają się wykłady, projekcja filmu, wycieczki i koncert muzyki klezmerskiej. Wstęp na wszystkie wydarzenia (poza koncertem) jest bezpłatny. Bilety na koncert w cenie 15 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy) do nabycia w Pszczyńskim Centrum Kultury.

Program wydarzeniaCzwartek, 17 października
  • 17:00 - 18:30 - wykład Sławomira Pastuszki "Losy pszczyńskich Żydów podczas II wojny światowej" (Galeria 13-tka, ul. Bednarska 13) - wstęp wolny. W trakcie wykładu zaprezentowane zostanie także nowe wydawnictwo książkowe pt. "Zostałem tam 4 lata". Książkę będzie można otrzymać po przekazaniu dowolnego datku na renowację cmentarza żydowskiego w Pszczynie.
  • 19:00 - Pszczyński Klub Filmowy: "AUSTERIA" reż. Jerzy Kawalerowicz - (Galeria 13-tka, ul. Bednarska 13) - wstęp wolny


Piątek, 18 października
  • 16:00 - 18:00 - zwiedzanie cmentarza żydowskiego w Pszczynie po ostatnich renowacjach - "Zwyczaje i tradycje pogrzebowe Żydów pszczyńskich" - oprowadza Sławomir Pastuszka (cmentarz, ul. Katowicka)


Sobota, 19 października
  • 14:00 - spacer z przewodnikiem "Śladami pszczyńskich Żydów" - zbiórka pod Ratuszem.
  • 19:00 - koncert zespołu ZOL ZAJN - wystąpią artyści Piwnicy pod Baranami: Beata Czernecka, skrzypce - Michał Półtorak, fortepian - Tomasz Kmiecik (Galeria 13-tka, ul. Bednarska 13). Bilety w cenie 15 i 10 zł do nabycia w Pszczyńskim Centrum Kultury


Niedziela, 20 październia
  • 16:00 - 18:00 - zwiedzanie cmentarza żydowskiego w Pszczynie po ostatnich renowacjach - "Znani i nieznani oraz ich wkład w rozwój Pszczyny" - oprowadza Sławomir Pastuszka (cmentarz, ul. Katowicka)


Impreza organizowana jest przez Urząd Miejski w Pszczynie i Pszczyńskie Centrum Kultury we współpracy z opiekunem pszczyńskiego cmentarza żydowskiego - Sławomirem Pastuszką.

XVI Spotkania z Kulturą Żydowską

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA