Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 21 września 2019
  • 10 października 2019
  • wyświetleń: 5841

Samorządowcy z Pszczyny wystąpią w niezwykłym spektaklu dla dzieci

Wyjątkowe przedstawienie z udziałem samorządowców będzie można zobaczyć w ośrodkach kultury we wszystkich gminach powiatu pszczyńskiego.

Loading...


"Bajka na niepogodę" to spektakl dla dzieci przygotowany z inicjatywy i z udziałem samorządowców związanych z powiatem pszczyńskim oraz gminą Pszczyna. Wszystko po to, by zebrać pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla Szpitala Powiatowego w Pszczynie - głowicy do ultrasonografu wykorzystywanego na oddziale neonatologicznym.

Premiera już 20 października w Pszczyńskim Centrum Kultury, a w kolejnych tygodniach spektakl będą mogli zobaczyć w swoich ośrodkach i domach kultury mieszkańcy pozostałych gmin powiatu pszczyńskiego.

- Odwiedzimy z charytatywnym przedstawieniem każdą gminę, ponieważ zależy nam na tym, by jak najwięcej osób mogło wesprzeć naszą akcję i przyczynić się do zakupu sprzętu wykorzystywanego do diagnostyki noworodków - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

27 października przedstawienie odbędzie się w Kobiórze, 17 listopada w Pawłowicach, 23 listopada w Goczałkowicach-Zdroju, 24 listopada w Woli, natomiast 1 grudnia w Suszcu. Sprzedaż biletów na spektakle w Pszczynie i Kobiórze już trwa. Informacje o dystrybucji biletów na pozostałe spektakle zostaną zamieszczone na stronach internetowych gminnych ośrodków kultury.

Spektakl to urocza w swej prostocie i obrazie historia z morałem o zaskakującej przyjaźni i życzliwości. To wspaniała okazja do spędzenia miłego popołudnia z rodziną w teatrze. W bajce wystąpi kilkunastu samorządowców z powiatu pszczyńskiego, m.in. włodarze powiatu, radni miejscy i powiatowi oraz dyrektorzy i kierownicy pszczyńskich jednostek samorządowych.

Harmonogram występów:

20 października (niedziela) - premiera spektaklu - godz. 16.00 Pszczyńskie Centrum Kultury, bilety do nabycia w sekretariacie PCKul-u, ul. Piastowska 1
27 października (niedziela) - godz. 17.00, sala widowiskowa Gminnego Domu Kultury w Kobiórze, ul. Centralna 16, , bilety do nabycia w sekretariacie GDK
17 listopada (niedziela) - godz. 17.00, sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowicach, ul. Zjednoczenia 67
23 listopada (sobota) - godz. 17.00, sala Urzędu Gminy w Goczałkowicach-Zdroju, ul. Szkolna 13
24 listopada (niedziela) - godz. 17.00, sala widowiskowa Domu Kultury w Woli, ul. Pszczyńska 110
1 grudnia (niedziela) - godz. 17.00, sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu, ul. Ogrodowa 22

Obsada spektaklu:
Barbara Bandoła - starosta pszczyńska
Damian Cieszewski - wicestarosta pszczyński
Grzegorz Wanot - członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego
Marek Dutkowski - wiceprzewodniczący Rady Miejskiej i skarbnik powiatu
Maria Szostak, Grzegorz Kuczera, Michał Pudełko, Arkadiusz Gardiasz - radni miejscy i powiatowi
Bernadeta Sojka-Jany, Iwona Spora, Joanna Czakańska, Marcin Bienioszek, Teresa Wojtanowicz, Zbigniew Zywert i Dorota Zywert - dyrektorzy, kierownicy i pracownicy jednostek samorządowych

Scenariusz: Marta Kwiek
Reżyseria: Mirosława Gad
Scenografia: Jan Żur oraz Magdalena Kunysz-Pudełko

spektakl
fot.


43-200 Pszczyna
ul. Piastowska 1

tel. 032 2104551

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA