Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 8 czerwca 2019
  • wczoraj, 06:20
  • wyświetleń: 10118

[ZDJĘCIA] Śląskie Miraże Art Fest w Pszczynie: dziś kolejne atrakcje!

Za nami:

W czerwcu w Pszczynie odbędzie się festiwal Śląskie Miraże Art Fest. W ramach tej kilkudniowej imprezy w naszym mieście wystąpią między innymi Józef Skrzek, Kuba Sojka oraz zaprezentują się Grupa Teatralna Muflasz (z Abelardem Gizą) oraz Teatr Korez. Zaplanowano także warsztaty fotograficzne oraz kino plenerowe w parku.

Koncert Józefa Skrzeka wraz z córką Elżbietą w ramach Śląskie Miraże Art Fest - 20.06.2019 r. · fot.


Śląskie Miraże Art Fest, to wyjątkowe wydarzenie promujące kulturę, sztukę oraz produkty regionalne. Ideą organizatorów jest przede wszystkim ujawnianie artystycznego potencjału Górnego Śląska, nie pomijając przy tym innych regionów.

- Ten pomysł jest wynikiem wielkiej, regionalnej aktywności twórców w zakresie produktów regionalnych jak i wszelkich dziedzin sztuki. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem tych działań i uważamy, że trzeba je nagłaśniać i pokazywać szerszej grupie odbiorców, ale również aktywizować coraz to szersze grona ludzi do działania. Sami wyrośliśmy z tradycji regionalnych, uważamy, że należy pielęgnować idee "małych ojczyzn" - mówią pomysłodawcy.

Śląskie Miraże Art Fest - rozpoczęcie


Pierwsza edycja festiwalu Śląskie Miraże Art Fest odbywa się w Pszczynie, która jest miejscem przenikania się kultur, miejscem o wielkim znaczeniu historycznym, miejscem o niezwykłym klimacie. Poszczególne punkty programu będą odbywały się na pszczyńskim rynku, w parku, na dziedzińcu Pałacu Zamkowego, w sali Pszczyńskiego Centrum Kultury oraz w innych ciekawych lokalizacjach miasta.

Klub festiwalowy będzie zlokalizowany w lokalu Sztamfer. Wydarzenia odbywające się podczas festiwalu będą bezpłatne. Festiwal organizowany jest przez pasjonatów z wsparciem miasta Pszczyna - Urząd Miasta, Pszczyńskie Centrum Kultury, Muzeum Zamkowe.

Śląskie miraże


Więcej dodatkowych informacji o wydarzeniu na www.facebook.com/slaskiemiraze/

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA