Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 3 czerwca 2019
  • 9 czerwca 2019
  • wyświetleń: 1340

4. Aktywny Piknik Rodzinny i charytatywna akcja dla Natalii

Za nami:

Fundacja Centrum Aktywności Ruchowej wraz z MKS Iskra Pszczyna i Akademią Młodego Piłkarza organizuje 4. Aktywny Piknik Rodzinny, który odbędzie się 9 czerwca na Stadionie Miejskim w Pszczynie.

Wydarzenie jest kierowane do dzieci oraz całych rodzin, a udział w pikniku jest bezpłatny. Zaplanowano gry i zabawy dla uczestników, strefę gastronomiczną oraz dmuchańce.

- Każdy dzień jest dobry, by aktywnie spędzić czas. A wszyscy dobrze wiemy, że niedziela jest najlepsza! Dlatego też zapraszamy Was 9 czerwca na IV Aktywny Piknik Rodzinny, który odbędzie się na Stadionie Miejskim w Pszczynie. Przygotowaliśmy dla was wiele atrakcji, losowanie fantów oraz oczywiście smaczne jedzenie - zachęcają organizatorzy. - Weźcie ze sobą całe rodziny, znajomych i zawitajcie na naszym pikniku!

Tak było w ubiegłym roku:

4. Aktywny Piknik Rodzinny


Podczas 4. Aktywnego Pikniku Rodzinnego organizatorzy postanowili wspomóc Natalię, która potrzebuje elektrycznego wózka inwalidzkiego. Natalia od dziecka choruję na dystrofię mięśniową obręczowo-kończynową, która objawia się osłabieniem mięśni zarówno rąk jak i nóg, licznymi przykurczami oraz pogłębiającą się hiperlordozą kręgosłupa. Pomimo systematycznej rehabilitacji, choroba wciąż postępuje, wprowadzając wiele zmian w jej dotychczasowym funkcjonowaniu. Wzrasta liczba podstawowych czynności z którymi nie radzi sobie sama. Robi wszystko, aby jak najdłużej utrzymać funkcję chodzenia, choć niestety wiąże się to z częstymi upadkami, które skutkują kolejnymi urazami.

Obecnie, w domu stara się poruszać samodzielnie, a na zewnątrz z pomocą bliskich używa wózka inwalidzkiego. Niestety, ze względu na osłabienie rąk, nie jest w stanie poruszać się na nim sama. Dzięki stałej rehabilitacji i pomocy dobrych ludzi, w tym roku Natalia spełniła swoje marzenie - zatańczyła o własnych siłach na swoim weselu!

Za rok kończy studia, marzy o powiększeniu rodziny oraz podjęciu pracy zawodowej. Oprócz psychologii, interesuje się dogoterapią. W przyszłości chciałaby połączyć swoje wykształcenie i zainteresowania i tym sposobem chociaż na chwilę wywoływać uśmiech na twarzach dzieci przebywających w szpitalach i hospicjach. Elektryczny wózek inwalidzki jest niezbędny, by Natalia mogła zrealizować swoje plany oraz względnie samodzielnie funkcjonować. Dzięki niemu, wyjście na spacer czy zabawa z siostrzeńcami na podwórku, może stać się dla Niej normalnością.

charytatywna akcja dla Natalii

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA