Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

 • 14 kwietnia 2019
 • wyświetleń: 4126

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes i Fatimy - są jeszcze wolne miejsca!

Artykuł sponsorowany:

Zapraszamy osoby indywidualne lub grupy parafialne na dwie pielgrzymki samolotowe do Lourdes i Fatimy. Mamy jeszcze wolnych kilka miejsc. W przypadku większej grupy i braku miejsc, możemy zorganizować dla Was taką samą pielgrzymkę w innym terminie. Jesteśmy mieszkańcami gminy Pszczyna, wszelkie formalności załatwiamy na miejscu.

pielgrzymka
Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes


4-dniowa pielgrzymka samolotowa do LourdesTermin: 04-07.07.2019

Dzień 1: Wylot z Polski

O godzinie 15.00 spotykamy się na lotnisku w Krakowie-Balicach. Dwie godziny przed odlotem rozpoczęcie odprawy bagażowo-biletowej. Po odprawie nastąpi bezpośredni wylot z Krakowa do Lourdes o godzinie 17.20. Lądowanie na lotnisku w Lourdes o godzinie 20.05. Transfer autokarem do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: Lourdes

Rano, po śniadanie całodzienny pobyt w Lourdes, miejsca licznych pielgrzymek chorych i niepełnosprawnych z całego świata, gdzie Matka Boża objawiła się Bernadecie Soubirous. Następnie spacer Drogą Jubileuszową przez miejsca związane z życiem św. Bernadetty. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Po niej wieczorem weźmiemy udział w pięknym nabożeństwie różańcowym i uroczystej procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 3: Lourdes, Pic du Jer

Rano, po śniadaniu przejdziemy pod Grotę Objawień Massabielle ze źródłem cudownej, uzdrawiającej wody, zobaczymy dwupoziomową Bazylikę, kościół podziemny Piusa X, Bazylikę Różańcową. Po południu (dla chętnych) przejazd komunikacją miejską do stacji kolejki, która zawiezie nas na szczyt Pic du Jer górujący nad Lourdes. Na szczycie znajduje się ścieżka spacerowa prowadząca do obserwatorium; z punktu widokowego roztacza się wspaniały, panoramiczny widok na Lourdes, Tarbes, Pau, doline Argelès-Gazost. (wyjazd kolejką możliwy przy dobrej pogodzie). Powrót do hotelu, obiadokolacja. Po niej możliwość wzięcia udziału w pięknym nabożeństwie różańcowym i uroczystej procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 4: Powrót do Polski

Rano śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko. Wylot z Lourdes o godzinie 10.50. Lądowanie w Krakowie - Balicach o godzinie 13.35. Zakończenie pielgrzymki.

Cena:

 • cena: 2290 zł / osobę
 • zadatek: 1200 zł płatny przy zapisie, reszta najpóźniej 4 tygodnie przed wyjazdem
 • wolnych miejsc: 21


Cena zawiera:

 • Przelot tanimi liniami lotniczymi na trasie: Kraków - Lourdes - Kraków, bagaż podręczny do 10 kg;
 • Transfery autokarem z lotniska do Lourdes, z Lourdes na lotnisko;
 • 3 noclegi w hotelach 3*** (pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami);
 • Wyżywienie 2 x dziennie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje;
 • Ubezpieczenie Signal Iduna: KL, NNW, choroby przewlekłe;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota;
 • Przedstawiony program zwiedzania.


Cena nie zawiera:

 • opłaty dla sanktuarium, taksy klimatycznej, ofiary i bilety wstępu w Lourdes, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ok 25 euro/os.;
 • możliwość przejazdu komunikacją miejską do dolnej kolejki Pic du Jer i wyjazd nią na szczyt ok 20 euro/os.;
 • transferu na lotnisko w Krakowie i powrót;
 • rejestrowanego bagażu 20 kg (210 zł w obie strony);
 • dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (3,9% kosztu pielgrzymki);
 • wydatków własnych;
 • dopłaty do pokoju SGL (jednoosobowego);
 • świadczeń nie wymienionych w ofercie.


Uwagi:

Oferta cenowa została przygotowana na podstawie dostępności miejsc w liniach lotniczych i hotelach w dniu 04.04.2019 r. Żadne rezerwacje nie zostały dokonane. W momencie wpłaty zaliczki przez grupę bilety są rezerwowane i wówczas oferowana cena i termin pielgrzymki będą ostatecznie potwierdzone.

Ponieważ wycenę programu przygotowujemy z wyprzedzeniem czasowym względem jego realizacji, chcielibyśmy zwrócić uwagę, że w przypadku znaczącego wzrostu kursu walut, wzrostu cen paliwa, zmiany cen biletów lotniczych, opłat lotniskowych, itp. cena może ulec zmianie.

Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej
Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej · fot.


8-dniowa pielgrzyma samolotowa do FatimyTermin: 21-28.08.2019

Dzień 1: Wylot do Lizbony

Spotkanie z pilotem o godzinie 13.00 na lotnisku Chopina w Warszawie. Odprawa biletowo - bagażowa. Odlot do Portugalii o 15.15. Lądowanie w Lizbonie o 18.20. Transfer do hotelu w Fatimie. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2: Lizbona

Rano, po śniadaniu udamy się na zwiedzanie stolicy Portugalii - Lizbony. Podejdziemy do: Kościoła p.w. Św. Antoniego, gdzie urodził się św. Antoni. W tym dniu zobaczymy także perłę architektury portugalskiej - manueliński klasztor Hieronimitów (bez krużganków), słynną wieżę Belem i pomnik Odkrywców. Następnie przejedziemy do centrum Lizbony, urokliwymi uliczkami podejdziemy do Katedry gdzie od wieków szczególną czcią otaczany jest patron miasta - św. Wincenty. Powrót do Fatimy, obiadokolacja. Wieczorem, po obiadokolacji dla chętnych możliwość wzięcia udziału we wspólnej Modlitwie Różańcowej. Nocleg.

Dzień 3: Aljustrel, Fatima

Rano, po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Aljustrel, gdzie znajdują się domy dzieci, którym objawiła się Matka Boża. Następnie weźmiemy udział w Drodze Krzyżowej, urokliwie wijącej się wśród gajów oliwnych i zagajników eukaliptusowych. Droga ta prowadzi trasą, którą dzieci pokonywały do Cova da Iria. Następnie udamy się do Sanktuarium i miejsca objawień w Fatimie, podczas, których Matka Boska przekazała dzieciom trzy tajemnice fatimskie, nawiedzimy: Kaplicę Objawień - serce tego sanktuarium, Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazylikę Trójcy Świętej, zobaczymy także pomnik Jana Pawła II. Wieczorem obiadokolacja w hotelu w Fatimie. Wieczorem, dla chętnych, możliwość wzięcia udziału we wspólnej Modlitwie Różańcowej. Nocleg.

Dzień 4: Batalha, Alcobaca, Nazare, Fatima

Rano, po śniadaniu udamy się do Batalhi, miasteczka słynącego z Klasztoru Santa Maria da Vitoria, arcydzieła portugalskiego gotyku (XIV - XVI wiek). Następnie udamy się do Alcobaca, w której zwiedzimy klasztor Santa Maria wpisany na listę UNESCO. Stąd przejedziemy do Nazare. Jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące u stóp potężnego klifu, wznoszącego się ponad falami oceanu. Na szczycie urwistej skały w średniowieczu powstało niewielkie miasteczko Sitio. Największą budowlą jest tu piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Świątynia ta słynie z cudownej figurki N.M.P. oraz wielu cudów. Nazare sławne jest również, jako kurort chlubiący się z powodu szerokiej, piaszczystej plaży. Wieczorem wrócimy do Fatimy. Obiadokolacja. Po niej możliwość wzięcia udziału we wspólnej Modlitwie Różańcowej. Nocleg.

Dzień 5: Bom Jesus - Braga, Santiago de Compostela

Rano, po śniadaniu wyjedziemy w drogę do Santiago de Compostela. Po drodze zatrzymamy się na obrzeżach miasta Bragi - dawnej siedziby Prymasa Portugalii. Nawiedzimy sanktuarium Bom Jesus,
co oznacza Sanktuarium Dobrego Jezusa z Góry, do sanktuarium prowadzą słynne, blisko 116 metrowe schody. Następnie przejedziemy do Santiago de Compostela. Nawiedzimy Katedrę, w której znajdują się relikwie Jakuba Apostoła, zobaczymy słynny Portyk Chwały oraz drzwi otwierane tylko w Roku Jubileuszowym. Nawiedzimy także kryptę, w której oddamy cześć Apostołowi Jakubowi. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: Rejs w Porto, Coimbra, Fatima

Śniadanie w hotelu. Następnie wyruszymy w drogę powrotną do Portugalii. Po drodze zatrzymamy się w Porto, największego miasta w północnej Portugalii, sięgającego korzeniami czasów rzymskich, cudownie zlokalizowanego na zboczach wzgórz otulających ujście rzeki Douro do oceanu. Zasmakujemy widoków miasta w czasie rejsu po "Złotej Rzece" jak nazywana jest Douro. Następnie przejedziemy do Coimbry, historycznej stolicy Portugalii z założonym w 1290 r. uniwersytetem ze słynną barokową Biblioteką Joanina. Po zakończonym zwiedzaniu wrócimy do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Wieczorem możliwość wzięcia udziału we wspólnej Modlitwie Różańcowej. Nocleg.

Dzień 7: Mafra, Cabo da Roca, Cascais

Rano, po śniadaniu przejedziemy do Mafry, niewielkiej miejscowości położonej na północ od Lizbony, gdzie zobaczymy Palacio e Convento De Mafra (Pałac w Mafrze), gdzie podziwiać będziemy barokowe wnętrza. W tym dniu udamy się także na Cabo da Roca - przylądek, który jest najdalej wysuniętym na Zachód punktem Europy. Jest to skalisty cypel z latarnią morską, wznoszący się na wysokość 140 m ponad falujący Atlantyk, z którego roztacza się przepiękny widok na bezkresny ocean. Następnie przejedziemy trasą nadmorską, zatrzymując się na odpoczynek w miejscowości Cascais. Wieczorem powrót do hotelu w Fatimie. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8: Portugalia - Polska

Bardzo wczesnym rankiem po śniadaniu (możliwy pakiet śniadaniowy), wykwaterowanie z hotelu. Następnie przejedziemy na lotnisko w Lizbonie. Odprawa biletowo - bagażowa. Odlot do Warszawy o godzinie 09:20. Lądowanie na lotnisku Chopina w Warszawie godzinie 14:15. Zakończenie pielgrzymki.

Cena:

 • cena: 4190 zł/osobę
 • zadatek: 1200 zł płatny przy zapisie, reszta najpóźniej 4 tygodnie przed wyjazdem


Cena zawiera:

 • Przelot portugalskimi liniami lotniczymi TAP na trasie: Warszawa - Lizbona - Warszawa;
 • Bagaż główny do 23 kg, bagaż podręczny do 8 kg;
 • Transfery autokarem na trasie całej pielgrzymki;
 • 7 noclegów w hotelach 3*** (komfortowe pokoje 2-osobowe z łazienkami);
 • Wyżywienie 2 x dziennie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji;
 • Ubezpieczenie Signal Iduna: KL (10.000 EUR), NNW (7.000 PLN) z uwzględnianiem chorób przewlekłe;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota;
 • Codzienna Msza św.;
 • Podatek VAT.


Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych,kosztów związanych z realizacją programu, taksy klimatycznej, słuchawki, składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (105 euro/os. - kwota płatna u pilota w autokarze);
 • transferu autokarem z/na lotnisko w Warszawie;
 • napojów do obiadokolacji;
 • dopłaty do pokoju 1-osobowego (tylko na zapytanie i do potwierdzania: koszt 200 euro);
 • dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z pielgrzymki (4,14% ceny pielgrzymki) - płatne tylko w dniu zapisu;
 • świadczeń niewymienionych w ofercie.


Numer do organizatora: 693797204 (PSZCZYNA)