Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 15 marca 2019
  • wyświetleń: 869

Obóz dla dzieci i młodzieży ze sztukami walk i turystyką górską

Stowarzyszenie: "Instytut Sportów i Systemów Walki", zrzeszający Instruktorów Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walk, zaprasza na wyjątkowy obóz dla dzieci i młodzieży, łączący rekreacyjne uprawianie sztuk walk z turystyką górską.

- Taki wyjazd to doskonały test samodzielności - zapewniają organizatorzy. -
  • Wszystkie czynności będą nadzorowane i omawiane przez instruktorów-opiekunów.


- Wyjazd: 6 lipca (sobota), o godz.10.00 z Pszczyny.
- Przyjazd: 14 lipca (niedziela), o godz.16.00 do Pszczyny.
- Koszt: 1000 zł.

Jest to obóz dla dzieci i młodzieży od 9 r. życia łączący tematykę turystyczną, treningi sztuk walk w terenie oraz podstawowe formy szkoły przetrwania. Jest to forma aktywnego spędzania czasu wraz z obcowaniem z naturą.

Te 9 dni spędzimy w górach bez żadnych wycieczek do miasta. Oferujemy ciekawy program wycieczek, codzienne treningi sztuk walk, naukę surwiwalu i fajny relaks w wolnym czasie.

1. Pierwsze 4 dni spędzimy w chatce studenckiej na Polanie Górowej by zapoznać się z zasadami przetrwania i surwiwalu. Nauczymy uczestników jak orientować się w terenie z mapy i nie tylko, jak zbudować sobie szałas, ognisko, znaleźć wodę i nocleg w razie potrzeby. Jak unikać paniki i oszacować warunki , w których się znaleźliśmy. W tym też czasie śniadania i kolacje będzie przygotowywać grupa (dyżury na zmianę) z prowiantu aby nawiązać wspólne relacje i nauczyć się współpracy. Obiady w schronisku.

Nauczymy się podstaw wspinaczki skałkowej (sprzęt atestowany), na niewielkich wzniesieniach-5 do 7 metrów. W programie również wieczorne podchody, gry i zabawy surwiwalowe oraz czas na relaks i odpoczynek. Śpimy w śpiworach,które zabieramy z sobą w wojskowych namiotach 10-osobowych bądź w chatce.

2. W drugiej części obozu idziemy do schroniska na Pilsku. Tam też będziemy mieli noclegi w pokojach 4,5 i 6 osobowych. Śniadania, obiady i kolacje również na miejscu. Tutaj zapoznamy się z zasadami turystyki górskiej. Nauczymy się wyznaczać trasę do własnych możliwości. Sprawdzimy to w praktyce. Wyjdziemy na Pilsko, zwiedzimy pobliskie hale oraz najciekawsze miejsca w okolicy.

Codziennie będziemy trenować sztuki walki w terenie. Jakże odmienne treningi niż na sali. Dalej zapoznamy się z zasadami surwiwalu. Wieczorem wspólne spotkania, ogniska i zabawy.

Zapewniamy:
pełne wyżywienie (śniadania, obiady, kolacje),
noclegi,
przejazdy do Pszczyny i z powrotem,
obsługę instruktorską i przewodnicką,
ubezpieczenie.

Treningi, zajęcia i wycieczki będą dostosowane do możliwości uczestników z podziałem na grupę dzieci i młodzieży. Bagaż z Korbielowa na Polanę Górową zostanie wywieziony na miejsce. Wchodzić będziemy ok. 1godz i 15 min.

Zabieramy z sobą: plecak ze stelażem i mały plecak na wycieczki górskie, buty z twardą podeszwą i buty typu trampki na treningi, kurtkę nieprzemakalną, sweter, dres, przybory toaletowe, klapki, koszulki, spodnie na zmianę, latarkę, zapasowe adidasy, śpiwór.

Zapisy wraz z wpłatą całości sumy (1000 zł) do 30 kwietnia. W razie rezygnacji zadatek nie będzie zwrócony. W przypadku brak odpowiedniej ilości chętnych zadatek będzie zwrócony.

Osoba odpowiedzialna i kierownik obozu:
- Zbigniew Syc: instruktor sztuk walk, wychowawca kolonijny.

Nadzór i opieka turystyczna:
- Przewodnicy klubu turystycznego "Diablak" z Pszczyny.

Organizator:
Stowarzyszenie: "Instytut Sztuk i Sportów Walki"
ul. Bolesława Chrobrego 5, 43-200 Pszczyna.
NIP: 6381834419, KRS: 0000736255
NR KONTA: 90 2530 0008 2048 1044 1201 0001
Wpłata zadatku z tytułem: "obóz-sportowo-turystyczny".

Pytania i informacje: 507 070 861, zbigniewsyc@interia.pl

Zadanie jest współfinansowane z budżetu powiatu pszczyńskiego.

PASW

PASW

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA