Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 26 lutego 2019
  • wyświetleń: 661

[ZDJĘCIA] Zimowa Barania Góra z Diablakiem

24 lutego turyści biorący udział w wycieczce zorganizowanej przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" zdobyli, w warunkach jeszcze zimowych, Baranią Górę (1220m n.p.m.).

Zimowa Barania Góra z DIABLAKiem


W czasie wycieczki przeszli trasę z Wisły Czarne na Baranią Górę a następnie miło spędzili czas w schronisku na Przysłopie pod Baranią Górą, skąd udali się do Zaolzianki. Ta trasa nie była zbytnio długa, liczyła zaledwie 16 km, ale sprawnej grupie turystów jej przejście w warunkach zimowych sprawiło wiele przyjemności.

Podczas wędrówki uczestnikom została przedstawiona przede wszystkim topografia obszaru wycieczki i pobliskich pasm górskich, wraz z anegdotami na temat wybranych gór. Pokrótce przedstawiono również historię terenu. Zwrócono także uwagę na zasady bezpiecznego poruszania się, szczególnie w warunkach zimowych, po górach. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Centrum Produktu Regionalnego w Koniakowie, gdzie turyści zapoznali się z kulturą pracy górali i lokalnym folklorem.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Jako organizatorzy cieszymy się zainteresowaniem naszymi wycieczkami. Do udziału w naszych wycieczkach, zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Informacje na temat planowanych wycieczek systematycznie publikujemy na naszej stronie internetowej www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl oraz profilu FB.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Najbliższe wycieczki:
17.03.2019r. - wycieczka w Pieniny (Trzy Korony)
23.03.2019r. - wyjazd na termy Besenova na Słowacji
31.03.2019r. - wycieczka RODZINNA w Beskid Śląski (Stożek)
6-7.07.2019r. - wycieczka dwudniowa do BERLINA

15.03.2019r. - zajęcia na ściance wspinaczkowej

Zapraszamy!
UKST "Diablak"

43-200 Pszczyna
ul. 3 Maja 7

kom. 0504032040
kom. 0609555369

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA