Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 18 lutego 2019
  • wyświetleń: 887

Wystawa lapbooków w bibliotece pedagogicznej

Biblioteka pedagogiczna w Pszczynie zaprasza do obejrzenia wystawy lapbooków. Lapbook jest czymś w rodzaju teczki tematycznej, w której możemy umieścić wiadomości na wybrany temat.

Wystawa lapbooków w bibliotece pedagogicznej · fot.


Informacje te nie są gromadzone niczym wycinki z gazet. Taka teczka pełni raczej funkcję kreatywnej przestrzeni na rysunki, opowiadania, krzyżówki, słówka, terminy, czy też zdjęcia. To wszystko umieszczone jest w kieszonkach, książeczkach o przeróżnych kształtach i na karteczkach. Lapbook jest więc czymś w rodzaju teatrzyku mieszczącego się na naszych kolanach, stąd właśnie jego nazwa.

Prezentowane na wystawie prace zostały wykonane przez uczniów klas 5 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miedźnej pod kierunkiem nauczycielek: Joanny Goreckiej i Stanisławy Nycz. Lapbooki przygotowano do lektur uzupełniających z języka polskiego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Na wystawie możemy zobaczyć prace wykonane na podstawie książek autorów współczesnych: Skrzynia Władcy Piorunów, Dziewczynka z parku czy Magiczne drzewo, ale też do utworów klasycznych: Janko Muzykant, Księga dżungli, czy Przygody Tomka Sawyera.

Wystawa pokazuje olbrzymie możliwości zawarte w tej formie promocji czytelnictwa. Oglądając prace uczniów widać bogactwo pomysłów, ich dużą kreatywność, co do formy wypowiedzi plastycznej i inwencji twórczej - w pracach zostały zastosowane różne techniki: rysunek, malarstwo, collage, wykorzystano zadania, krzyżówki, quizy oraz inne ciekawostki ukryte w zakamarkach prac, do których trzeba, a i warto dotrzeć, by poznać ich bohaterów lub autorów, którzy ożywili ich w masowej wyobraźni czytelników na całym świecie.

Wystawę można obejrzeć do końca miesiąca w godzinach otwarcia biblioteki.

BM / pless.pl, źródło: PBW w Katowicach Filia w Pszczynie

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA