Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 18 stycznia 2019
  • wyświetleń: 535

Popołudnie dla najmłodszych w "13" w PCKulu

W środę 16 stycznia o godzinie 17.00 rozpoczął się w "13" (Pszczyńskie Centrum Kultury) kolejne, dwudzieste drugie już) spotkanie z wierszami i piosenkami dla dzieci. Młodzi goście (wraz z opiekunami) przybyli licznie i już przy wejściu otrzymywali słodki poczęstunek. Tym razem zaprosiliśmy naszych milusińskich na koncert prawdziwie karnawałowy, bo w repertuarze znalazły się wiersze i piosenki o tańcu i muzyce. Dzieci zostały poproszone o zajęcie miejsc tuz przy scenie na dywanie, a rodzice i opiekunowie pozostali na miejscach. Wszyscy słuchali uważnie prezentowanych wierszy (m.in. Danuty Gellner, Jana Brzechwy), a przy dźwiękach piosenek mogły potańczyć razem lub w parach. Było ogólnie bardzo sympatycznie i radośnie.Przed gośćmi wystąpili:
  • Hania Gazda - od dłuższego czasu bierze udział w koncertach dla dzieci, a utwory przez nią wykonywane zawsze bardzo podobają się dzieciom i dorosłym, tym razem zaśpiewała "Cud w szafie" i "Zatańcz"
  • Ala Gazda - wystąpiła już w powodzeniem w poprzednich koncertach, teraz pojawiła się po krótkiej przerwie i zaśpiewała pięknie "Piosenkę Mai"
  • Zuzia Olszowska - sukcesywnie uczestniczy we wszystkich koncertach dla dzieci, wykonując różnorodne piosenki i czasami prezentując też wiersze,
  • Dawid Wilczek - debiutował na scenie "13" i mamy nadzieję, że pojawi się na następnych koncertach zachęcony pozytywnym przyjęciem przez gości, bo co prawda nieśmiało, ale z wielkim zaangażowaniem wykonał "Taniec połamaniec"
  • Zuzia Zborowska - występuje w "13" niemal od początku, najpierw recytowała wiersze, potem zaczęła śpiewać piosenki, tym razem wystąpiła z sympatyczną piosenką "Walc na cztery łapy"
  • Ola Zborowska - najmłodsza wiekiem, ale nie stażem, bo pierwszy raz stanęła na tej scenie dwa lata temu, recytując wierszyki, potem śpiewając z siostrą
  • Oliwia Rozmus - najstarsza stażem uczestniczka tych koncertów, występuje tutaj od początku czyli już ponad trzy lata, recytując i śpiewając.


Wiersze tym razem czytały: Oliwia Rozmus i Renata Zborowska. Następne spotkanie z cyklu "Popołudnie dla najmłodszych" odbędzie się 13 marca i poświęcone zostanie tematyce zwierzęcej. Chcemy wspomóc znowu Fundację Zwierzęca Arkadia, dlatego już dziś prosimy o podarowanie drobnych upominków dla bezdomnych zwierząt (karma, zabawki, koce itd.).

Zapraszam również dzieci, które chciałyby dołączyć do zespołu wykonawców (recytacja wierszy, śpiewanie piosenek) i proszę o kontakt ze mną poprzez sekretariat Pszczyńskiego Centrum Kultury.

Renata Zborowska

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA