Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 4 stycznia 2019
  • 6 stycznia 2019
  • wyświetleń: 8051

Festiwal Teatralna Maszyna po siedmiu latach żegna się z Pszczyną

Z końcem roku pomysłodawca i szef artystyczny festiwalu Teatralna Maszyna Pszczyna poinformował, że kolejna edycja wydarzenia nie odbędzie się już w naszym mieście. Była to jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprez kulturalnych w regionie.

Pierwszy dzień festiwalu Teatralna Maszyna Pszczyna
Festiwal Teatralna Maszyna odbywał się w Pszczynie od 2012 roku. · fot.


Po raz pierwszy Teatralna Maszyna Pszczyna odbyła się w 2012 roku i od tego impreza należała do najciekawszych i największych wydarzeń kulturalnych w naszym regionie. Była również wyjątkowa. To dzięki festiwalowi mieszkańcy mogli obejrzeć wiele przedstawień w miejscach na co dzień niedostępnych, między innymi na terenie dawnej fabryki Elwo, w budynku dawnej pralni czy na terenie zakładu poprawczego i schroniska dla nieletnich. Spektakle organizowano także w sklepie z tanią odzieżą czy na terenie cmentarza żydowskiego. Spora część programu odbywała się również w plenerze.

Teraz wszystko wskazuje na to, że Teatralna Maszyna pożegna się z Pszczyną. Poinformował o tym na facebooku Wojciech Jakubiec. - Jako pomysłodawca oraz szef artystyczny festiwalu Teatralna Maszyna czuję się w obowiązku poinformować Państwa, że siódma edycja festiwalu była ostatnią organizowaną w Moja Pszczyna, oraz we współpracy producenckiej z PCKul - napisał.

- Nie będę odnosić się do polityki instytucji odpowiadających za organizację kultury w mieście. Pozostawię też bez komentarza jak nisko ceni się etos pracy artystycznej w takich środowiskach, czy wreszcie dysproporcje w finansowaniu takich aktywności. Siedem edycji festiwalu w formie jaką Państwo znają są dowodem, że mając odpowiednie zaplecze personalne i silne lobby, da się wiele. Najważniejszy jest szacunek dla własnej pracy i obiektywne spojrzenie wstecz - dodał.

Loading...

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA