Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 8 grudnia 2018
  • wyświetleń: 419

Suszec: Anna Kine napisała książkę o Ochotniczej Straży Pożarnej

W listopadzie ukazała się książka autorstwa Anny Kine pod tytułem "Ochotnicza Straż Pożarna w Suszcu. Od zarazy, głodu, ognia i wojny, zachowaj nas Panie!".

- Książka ta jest owocem wieloletnich przygotowań. Napisana z potrzeby serca, aby zachować pamięć o nie tak dalekiej zdałoby się przeszłości, jej ludziach, zwyczajach i tradycji. Wielu osób, które przekazały cenne informacje, nie ma już wśród nas, pozostają za to w pamięci bliskich i żyją nadal na kartach tej książki - czytamy na okładce.

Współwydawcą i jednym z podmiotów współfinansujących to dzieło było Koło Związku Górnośląskiego w Suszcu.

- Oddajemy w Państwa ręce publikację pt. "Ochotnicza Straż Pożarna w Suszcu". Jest to kolejna książka wydana przez nasze Koło, która w szczególny sposób przedstawia historię Straży Pożarnej w Suszcu, a dzięki temu pokazuje również część dziejów, zwyczajów i życia społecznego naszej suszeckiej ziemi. Dzięki takim publikacjom zachowujemy pamięć o przodkach, uczymy się przez to ich mądrości i możemy przekazać tę wiedzę następnym pokoleniom - pisze Wojciech Lala, prezes Koła Związku Górnośląskiego w Suszcu. - Jestem wdzięczny Autorce Pani Annie Kine, Pani redaktor dr Danucie Kocurek, a także mecenasowi tej publikacji Państwu Beacie i Andrzejowi Waleczek oraz Lucynie i Piotrowi Grzeszczykom. Zachęcam do lektury tej interesującej książki.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA