Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 8 grudnia 2018
  • wyświetleń: 626

8 lat w Tybecie i Nocny Kochanek na wspólnej trasie koncertowej

25 stycznia rusza kolejna trasa koncertowa zespołu Nocny Kochanek. Tym razem występy będą promować nowe wydawnictwo pt. "Randka w ciemność". Jak zapowiedzieli muzycy, premiera płyty odbędzie się 11 stycznia, natomiast 2 tygodnie później rozpocznie się "Trasa w ciemność", na której znalazły się 32 miasta.

8 lat w Tybecie i Nocny Kochanek razem w ciemność!


Chociaż burzliwy związek słuchaczy z zespołem trwa już od kilku lat, grupa dopiero teraz zaprosiła fanów na... randkę. Po bardzo dobrze przyjętych płytach "Hewi Metal" i "Zdrajcy Metalu" Nocny Kochanek powraca z albumem "Randka w ciemność". Dla fanów ze Śląska Cieszyńskiego i okolic szczególne znaczenie powinien mieć również fakt, że muzykom podczas przyszłorocznych koncertów towarzyszyć będzie, pochodzący ze Strumienia, zespół 8 lat w Tybecie.

To niesamowita szansa dla naszych lokalnych rockmanów, którzy będą mogli zaprezentować się szerszej publiczności w całej Polsce. Co więcej, już niedługo powinniśmy spodziewać się ich długo oczekiwanej debiutanckiej płyty. W połowie listopada zespół zakończył nagrania, a premiera krążka planowana jest na pierwszy kwartał 2019 roku.8 lat w Tybecie to surowy i energetyzujący rock ze Śląska Cieszyńskiego. Zwycięzcy ogólnopolskiego plebiscytu Nasze Miasto Gra i uczestnicy Festiwalu LUXFEST 2014 w Poznaniu. Zwycięzcy regionalnych eliminacji do Jarocin Rytmy Młodych 2015, a także zdobywcy licznych wyróżnień dla autora tekstów Dominika Witoszek.

W 2013 roku wydali debiutancką EPkę "Na zesłaniu", która składała się 6 utworów o łącznej długości ponad 35 minut. Tytułowy utwór można było jeszcze przed premierą albumu usłyszeć kilkakrotnie na antenie Radiowej Trójki, został także odnotowany w listach przebojów mniejszych, niezależnych rozgłośni radiowych zajmując czołowe pozycje.

Długo wyczekiwana debiutancka płyta zespołu 8 lat w Tybecie ukaże się na początku 2019 roku. Znajdzie się na niej 11 utworów, a wśród nich dobrze znane m.in. ze stacji Antyradio, Eska Rock, Radio Afera "Król Popkultury" czy "Po co tyle słów?". Przy realizacji nagrań zespół pracował z fachowcami w gronie których znaleźli się między innymi Marcin Gajko, producent Leszek Biolik, czy realizator Michał Wasyl. Część materiału została zrealizowana w studiu RecPublica w Lubrzy gwarantującym bezkompromisową jakość albumu.

Zespół w 2017 był finalistą Eliminacji do Przystanku Woodstock, zagrał także na Spring Break Festival, największym polskim festiwalu showcase’owym.

8 lat w Tybecie i Nocny Kochanek razem w ciemność!

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA