Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 7 listopada 2018
  • 12 listopada 2018
  • wyświetleń: 767

Listopadowy sezon na gęsinę w Karczmie Wiejskiej

Gęś, będąca kiedyś królową polskiej kuchni i jednym z jej największych rarytasów na polskich stołach obecnie, gości mało kiedy. Niewielu z nas wie, że Polska jest potęgą w hodowli gęsi. Niestety jak to w Polsce często bywa "cudze chwalimy, a swego nie znamy". Nie doceniamy walorów tego mięsa i obecnie w naszych domach nie jest to produkt bardzo popularny.

Karczma Wiejska
Listopadowy sezon na gęsinę w Karczmie Wiejskiej


Na szczęście w ostatnich latach dania z gęsiny zyskują coraz to większą popularność w restauracjach. Z roku na rok powiększa się grono wiernych fanów gęsiny. Restauratorzy prześcigają się w wariacjach na temat tego szlachetnego mięsa a goście restauracji coraz chętniej sięgają po dania z gęsiny.

Również w jesiennym menu Karczmy Wiejskiej znajdziecie Państwo propozycje dań z tego szlachetnego mięsa. Gęsina do Karczmy wraca w tym roku, gdyż zyskała już swoich wiernych fanów. Po wielu pochlebnych opiniach na temat naszej gęsiny nie mogliśmy przegapić okazji do zaprezentowania naszych propozycji tegorocznego sezonu. Przywołajmy więc razem wspomnienia z dzieciństwa, pachnących dań z gęsiny naszych babć.

Gęsina w Karczmie Wiejskiej 2018

  • Bulion z gęsi z lanym ciastem
  • Pierogi z gęsiną faszerowane mięsem, zieloną pietruszką i maślakami podane z omastą warzywną
  • Udo z gęsi pachnące tymiankiem podane z czerwoną kapustą i kluskami faszerowanymi serem, mięsem i grzybami polane sosem winno - żurawinowym
  • Pierś z gęsi faszerowana grzybami podana z surówką z pora oraz kluskami faszerowanymi serem mięsem i grzybami polane sosem z grzybów leśnych
  • Kluski faszerowane serem, mięsem i grzybami polane sosem z grzybów leśnych


Zapraszamy na pyszna Gęsinę od 10 listopada. Rezerwacje stolików przyjmujemy pod numerem telefonu 502-565-414. Zapraszamy do odwiedzenia nas na Facebook: www.facebook/karczmajankowice.

Karczma Wiejska

43-215 Jankowice
ul. Żubrów 112

tel. 32 447 18 82REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.