pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 21 października 2018
  • wczoraj, 17:50
  • wyświetleń: 8593

Coraz bliżej jarmarku świątecznego na pszczyńskim rynku

Tradycyjnie na kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia na pszczyńskim rynku zorganizowany zostanie jarmark świąteczny. Od 14 do 16 grudnia odwiedzając pszczyńską starówkę będzie można poczuć klimat zbliżających się świąt.

Coraz bliżej jarmarku świątecznego na pszczyńskim
Coraz bliżej jarmarku świątecznego na pszczyńskim rynku - 11.12.2018 · fot.


Podczas jarmarku najmłodsi będą mogli skorzystać z lodowiska, bezpłatnej świątecznej karuzeli oraz obejrzeć szopkę bożonarodzeniową z żywymi zwierzętami. Ponadto tradycyjnie będzie można podziwiać świąteczne iluminacje, a także skorzystać z oferty stoisk handlowych z regionalnymi wyrobami, rękodziełem oraz gastronomią.

Muzyczną inauguracją Pszczyńskiego Jarmarku Świątecznego będzie koncert zespołu AVOCADO, który regularnie gości na pszczyńskich scenach, mając zawsze liczną widownię. Organizatorzy liczą na to, że i tym razem widownia dopisze i pośpiewa a'capella z zespołem zarówno te świąteczne, jak i inne popularne utwory z ich repertuaru. Koncert inauguracyjny odbędzie się w piątek, 14 grudnia o godzinie 18.00 w namiocie koncertowym na rynku. Wstęp wolny.

W tym roku wzbogacony został program warsztatów artystycznych dla dzieci i dorosłych. W sobotę i niedzielę w godzinach 11.00-18.00 w namiocie na rynku będzie można własnoręcznie wykonać świąteczne ozdoby i upominki. Udział w warsztatach jest bezpłatny.W sobotni wieczór na scenie Pszczyńskiego Jarmarku Świątecznego wystąpi Marek Szołtysek - pisarz, wydawca, dziennikarz, felietonista, podróżnik i historyk. Towarzyszył mu będzie Zespół Regionalny Ćwiklice - nagradzany na wielu przeglądach i festiwalach zespół prezentujący niestylizowany folklor górnośląski z okolic Pszczyny. Na to wydarzenie zapraszamy w sobotę, 15 grudnia o godz. 18:00 do namiotu koncertowego na rynku. Wstęp wolny.

Jak co roku, w niedzielę będzie można posilić się tradycyjną zupą wigilijną. Dania przygotowane przez strażaków i pszczyńskich restauratorów będą wydawane w namiocie od godziny 11.00 do 15.00.

Pszczyński Jarmark Świąteczny zakończy się w niedzielne popołudnie koncertem Hard Rockets Trio. Początek występu o godzinie 17.00 w namiocie koncertowym. Wstęp wolny.

Organizatorami Jarmarku Świątecznego są: Urząd Miejski w Pszczynie, Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej, Pszczyńskie Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu oraz Miejski Zakład Zieleni. Partnerem technologicznym jest firma Groda.

Jarmark Świąteczny

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.