Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 9 października 2018
  • wyświetleń: 735

Sukces Pszczyńskich Grup Artystycznych UTW

W sobotę, 6 października w Oświęcimskim Centrum Kultury odbyły się V Oświęcimskie Spotkania Artystyczne Seniorów. To przedsięwzięcie realizowane jest przez Oświęcimskie Centrum Kultury i Uniwersytet Trzeciego Wieku w Oświęcimiu, a patronuje mu Prezydent Miasta Oświęcim.

Sukces Pszczyńskich Grup Artystycznych UTW · fot.


Uczestnikami imprezy były zespoły artystyczne działające w ramach Uniwersytetów Trzeciego Wieku. W sobotnim spotkaniu wzięły udział 32 zespoły (ponad 500 uczestników) z 17 miejscowości: Alwerni, Będzina, Bytomia, Chrzanowa, Jaworzna, Kłomnic, Koziegłów, Libiąża, Oświęcimia, Miechowa, Mielca, Pszczyny, Tarnowskich Gór, Świątnik Górnych, Wadowic, Wodzisławia Śląskiego oraz Żor.

Prezentacje konkursowe odbywały się w pięciu kategoriach: kabaret, zespoły wokalne, chóry, małe formy teatralne, taniec. Występy oceniało jury w składzie: Lidia Bogaczówna (aktorka), Janusz Toczek (poeta, teatrolog, pedagog), Joanna Kasperek-Szymonik (wokalistka, pedagog wokalny), Bernadetta Majcher (nauczyciel kształcenia słuchu, muzyk), Kinga Duda (instruktor tańca), Jacek Kremer (instruktor tańca).

Miło nam poinformować, że zespoły artystyczne z Pszczyny zaprezentowały się wspaniale i sięgnęły po główne nagrody. Wystawiliśmy swoich przedstawicieli w trzech kategoriach: zespoły wokalne, chóry i małe formy teatralne.

Sukces Pszczyńskich Grup Artystycznych UTW
Sukces Pszczyńskich Grup Artystycznych UTW · fot.


Jako pierwszy wystąpił zespół "Trzynastka" prowadzony przez Renatę Zborowską. Stylowo ubrane panie przeniosły widzów w okres dwudziestolecia międzywojennego, a swój występ zatytułowały "To nam zostało z tych lat czyli mix piosenek o miłości".

W kolejnej kategorii wokalnej wspaniale zaprezentował się nasz chór "Canto Grazioso". Panie zaśpiewały "Hymn do nocy", "Dzieweczkę ze Śląska" i "Lady be good". Chórem dyrygowała Halina Rawecka-Czernik, a akompaniowała Iwona Łapeta.

W kategorii małych form teatralnych wystąpiła grupa "Pod Kapeluszem" prowadzona przez Mariannę Kurczab. Zespół przedstawił bardzo zabawną scenkę "Na deptaku w Ciechocinku".

Sukces Pszczyńskich Grup Artystycznych UTW
Sukces Pszczyńskich Grup Artystycznych UTW · fot.


Wszystkie nasze występy zostały bardzo gorąco przyjęte przez licznie zgromadzoną widownię. Spodobaliśmy się też jurorom, bo nasze prezentacje przyniosły nam główne nagrody. Miło nam, że nasze pasje, zainteresowania i praca nad repertuarem przyniosła w tym roku takie efekty. Cieszymy się, że zespoły artystyczne z Pszczyny godnie reprezentują nasz Uniwersytet Trzeciego Wieku.

A może Ty zechcesz do nas dołączyć?

Renata Zborowska

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA