Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 29 września 2018
  • wyświetleń: 888

Konferencja powiatowa "Wielopłaszczyznowa rola baśni"

27 września w Starostwie Powiatowym odbyła się konferencja pt."Wielopłaszczyznowa rola baśni" pod honorowym patronatem Starosty Pszczyńskiego i Burmistrza Pszczyny, organizowana przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczna w Pszczynie.

"Wielopłaszczyznowa rola baśni"- konferencja powiatowa


Sala wypełniła się po brzegi, a zaproszonych gości powitali uroczyście starosta Krystian Szostak oraz dyrektor biblioteki, Teresa Musik. Pani dr Marta Nadolna-Tłuczykont z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przybliżyła nam wątki związane z modyfikacjami współczesnej baśni. Słuchacze wysłuchali wykładu o tym jak baśń ewoluowała i czym charakteryzują się jej współczesne wersje. Uczestnicy konferencji poznali polecane wydawnictwa, które rozpowszechniają godne uwagi, wartościowe wersje klasycznych baśni.

Dr Wanda Matras-Mastalerz z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz Prezes Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego we Wrocławiu, wygłosiła wykład na temat szerokiego znaczenia baśni w terapii, edukacji oraz wychowaniu. Przybliżyła słuchaczom również jej rolę w międzypokoleniowej transmisji wartości. Słuchacze poznali ciekawostki na temat książek wydawanych jak leki, na receptę. Na podstawie przytoczonych fragmentów baśni, pani doktor z pasją przekonywała o ogromnej wartości baśni, jako bardzo wdzięcznego materiału do pracy z różnymi grupami wiekowymi. Uczestnicy mogli poznać zachwycające książki, jej własnego autorstwa.

Dziękujemy wszystkim przybyłym za udział.

Konferencja należy do jednego z szeregu działań projektu "Baśń łączy pokolenia" realizowanego w ramach programu "Partnerstwo dla książki". Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

43-200 Pszczyna
ul. Piastowska 1

tel. 032 2104244
tel. 032 4471006

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA