Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 29 sierpnia 2018
  • 31 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 3472

[ZDJĘCIA] Zespół LÓD 9 zagrał na Bankowej w Pszczynie

Za nami kolejny ciekawy koncert na Bankowej! W czwartek na scenie na starówce pojawił się zespół LÓD 9, a występ i zaprezentowana muzyka na pewno na długo zapadnie w pamięć zgromadzonej publiki.

Bankowa Street Live - zespół "Lód 9" - 30.08.2018 r. · fot.


Lód 9 to Maciej Klich i Michał Zdrzałek. W swojej twórczości łączą dźwięki skrzypiec, pianina i waltorni ze współczesną elektroniką. W maju 2016 roku zostali laureatami konkursu Dzielnica Brzmi Dobrze, organizowanego przez instytucję Katowice Miasto Ogrodów, natomiast w październiku 2017 zostali zwycięzcami VII edycji konkursu "Muzyka na plan" wraz z autorską ścieżką dźwiękową do filmu "Gabinet Doktora Caligari".

"Hałas uporządkowany. Dźwięk wyzwolony" - tak sami określają to, co robią. Jesienią 2016 roku we współpracy z Ars Independent Festival stworzyli autorską ścieżkę dźwiękową wykonywaną na żywo do niemego filmu "Przygody księcia Achmeda", a już rok później brali udział w ramach tego samego festiwalu w pionierskim wydarzeniu "Let's play live: SUPERHOT", gdzie na żywo podkładali muzykę do gry komputerowej. W styczniu 2018 ukazała się ich debiutancka EPka: "Op. 0".

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA