pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 2 lipca 2018
  • wyświetleń: 1171

[ZDJĘCIA] Wycieczka rodzinna w Beskid Śląski

Równica (884 m n.p.m.) to góra w Beskidzie Śląskim. Niewysoka, natomiast całkiem przyzwoita na rozpoczęcie górskiej przygody dla dzieci. Dlatego też ten szczyt stał się celem niedzielnej wycieczki przygotowanej przez UKST "DIABLAK" dla mieszkańców powiatu pszczyńskiego i nie tylko.

Wycieczka rodzinna w Beskid Śląski - 24.06.2018 · fot.


24 czerwca na zbiórce stawiły się przede wszystkim rodziny z dziećmi, a także indywidualni dorośli turyści. Pomimo pogody zwiastującej przelotne (co później się potwierdziło) opady deszczu, grupa pojechała do Ustronia, skąd czerwonym i żółtym szlakiem, po spokojnym niemęczącym spacerze, zdobyła szczyt. Następnie ze szczytu, na krótki odpoczynek, turyści udali się do restauracji "Dwór Skibówki", skąd po przerwie również czerwonym szlakiem zeszli do Ustronia Polany. Przejście trasy odbywało się jak zwykle w prawdziwie rodzinnej atmosferze.

W czasie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z geografią ogólną obszaru wycieczki i sąsiadujących pasm górskich oraz historią terenu. Omówiono także ogólną geologię Beskidu Śląskiego. Uczestnikom przybliżono również historię Śląska Cieszyńskiego i miast znajdujących się na trasie przejazdu, a także wybranych zabytków, omówiono podstawy topografii obszaru wycieczki oraz informacje ogólne dotyczące lasów i drzewostanu.

Wycieczka rodzinna w Beskid Śląski - 24.06.2018 · fot.


Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "DIABLAK" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie, a także Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Jako organizatorzy cieszymy się z zainteresowania naszymi wycieczkami. Do udziału w naszych wycieczkach, zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Informacje na temat planowanych wycieczek systematycznie publikujemy na naszej stronie internetowej www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl oraz profilu FB.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Najbliższe wycieczki:
  • 15.07.2018r. - wycieczka w Tatry Zachodnie,
  • 22.07.2018r. - wycieczka RODZINNA w Beskid Śląski,
  • 05.08.2018r. - wycieczka w Tatry Zachodnie,
  • 15.08.2018r. - wycieczka RODZINNA w Beskid Śląski.


Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "DIABLAK"

43-200 Pszczyna
ul. 3 Maja 7

kom. 0504032040
kom. 0609555369

UKST Diablak

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.