pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 29 czerwca 2018
  • wyświetleń: 519

Wystawa: "W ogrodzie sztuk - malarstwo i wycinanka artystyczna"

W piątek, 29 czerwca o godzinie 19.15 w Galerii "Weranda" w goczałkowickim Uzdrowisku odbędzie się wernisaż i spotkanie z autorką wystawy "W ogrodzie sztuk - malarstwo i wycinanka artystyczna".

wernisaż w galerii weranda


Irena Zguda mieszka i tworzy w Lanckoronie. Ukończyła plastykę w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie. Przez wiele lat uczyła przedmiotów artystycznych w szkole podstawowej i gimnazjum. Od pewnego czasu, obok malarstwa, jej pasją stała się wycinanka inspirowana mizrachem żydowskim. W swoich pracach połączyła jego symbolikę z motywami chrześcijańskimi.

Piękno miejsca, w którym mieszka, inspiruje również urokiem krajobrazu, historią i niepowtarzalną drewnianą architekturą. Tutaj narodziła się wycinanka lanckorońska nazwana "lanckoronką".

Jej wszechstronny talent, wrażliwość, wyobraźnię i warsztat artystyczny podziwiali widzowie w kraju i za granicą. Dzieła pani Ireny to harmonijne połączenie formy i treści; piękno w czystej postaci, na które zawsze będzie ogromne zapotrzebowanie.

Irena Zguda

BM / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.