pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 26 czerwca 2018
  • wyświetleń: 1648

Seniorzy UTW zakończyli koncertowo rok akademicki

W piątek, 22 czerwca w sali widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury odbył się koncert kończący kolejny rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Seniorzy UTW zakończyli koncertowo rok akademicki - 22.06.2018 · fot.


Na scenie wystąpili uczestnicy zajęć artystycznych, które prowadzone są już od kilku lat w ramach działań UTW i cieszą się sporym powodzeniem wśród pań, bo panowie jakoś nie garną się do śpiewania, tańczenia czy pracy teatralnej.

A szkoda! W tym roku po raz pierwszy grupy artystyczne pokazały, czego nauczyły się i nad czym pracowały w ostatnich latach. Każda z grup ma na swoim koncie wiele występów, udziałów w przeglądach i festiwalach i wszędzie dzielnie reprezentuje pszczyński Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Imprezę otworzył wiceprezes Zarządu UTW Krystian Latko, a całość poprowadziła Marianna Kurczab. Na początek wystąpił chór Canto Grazioso. Założony przez Jadwigę Masny jako Vocal Senior zdobywał nagrody i wyróżnienia na Oświęcimskich Spotkaniach artystycznych seniorów oraz uświetniał swoimi pieśniami wiele uroczystości lokalnych i nie tylko. W ubiegłym roku zmienił nazwę na dźwięczne "Canto Grazioso". W ostatnich miesiącach ze względu na chwilową niedyspozycję dyrygentki z chórem pracowała Halina Czernik. Pod jej batutą z akompaniamentem pani Iwony Łapety chór wykonał "Porębiaka", "Hymn do nocy", "Dzieweczkę ze Śląska" i kanon "Wiosna".Potem na scenie pojawiła się grupa teatralna "Pod kapeluszem" kierowana przez panią Mariannę Kurczab. Ten pięcioosobowy zespół specjalizuje się w krótkich spektaklach poetyckich o charakterze humorystycznym. W swojej kilkuletniej już karierze wystąpił na przeglądach teatralnych seniorów, uświetniał swoimi spektaklami spotkania senioralne. Tym razem zaprezentował przedstawienie "Na deptaku w Ciechocinku". Wystąpiły: Jadwiga Szymik, Barbara Czech, Helena Kafka, Anna Szczepańczyk i Renata Zborowska.

Na koncert kończący bieżący rok akademicki została zaproszona grupa taneczna "Pretty Women" z oświęcimskiego UTW. Przedstawiła dwa piękne układy taneczne w stylu jazzowym. Potem zaprezentowała się grupa wokalna "Trzynastka". Zespół został założony  w 2016 roku przez panią Renatę Zborowską. Na stałe występuje w koncertach z cyklu "Poezja i muzyka pod 13", ale bierze również udział w przeglądach i konkursach (wysokie wyróżnienia) oraz imprezach lokalnych, a także koncertach charytatywnych. Tym razem zespół wykonał cztery piosenki: "Jedyne, co mam, to złudzenia", "Nie wrócą te lata", "Nalej mi wina" i "Już nie zapomnisz mnie".

Barbara Czech z grupy teatralnej "Pod kapeluszem" przedstawiła zabawny wierszowany monolog swojego autorstwa na temat udziału w zajęciach prowadzonych na Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

W pszczyńskim UTW prowadzone są zajęcia tańca liniowego. Choreografem jest Adam Foks - właściciel Szkoły Tańca Dance Floor Kings. Grupa prowadzona przez niego brała udział w I Festiwalu Tańca w Wodzisławiu jako zespół "Aks". Uświetniała też często różne imprezy lokalne. Licznie przybyłym na koncert widzom zaprezentowała trzy krótkie układy taneczne.

Koncert ten miał na celu przedstawienie szerokiej publiczności działań Uniwersytetu Trzeciego Wieku i zachęcenie innych seniorów do udziału w licznych, bardzo różnorodnych zajęciach. Sala widowiskowa PCKulu była niemal pełna i, sądząc po reakcjach obecnych, występy bardzo się podobały. Miejmy nadzieję, że ten sposób reklamy aktywnego życia osób 55+, spowoduje wzrost zainteresowania działalnością UTW.

Organizatorzy i występujący bardzo dziękują za obecność na koncercie i gromkie brawa, które zmobilizują do intensywnej pracy w przyszłym roku.

Renata Zborowska

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.