pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 19 czerwca 2018
  • wyświetleń: 376

XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Pawłowicach

W ramach Ogólnopolskiej Akcji Tygodnia Czytania Dzieciom, również biblioteki gminy Pawłowice przyłączyły się do tej wspaniałej akcji, zachęcając najmłodszych do czytania. Bibliotekarki udowodniły, że czytanie to przyjemność i można czytać w prawie każdych okolicznościach.

XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Pawłowicach - 06.2018 · fot.


Biblioteka Centralna zaprosiła dzieci z pobliskich przedszkoli, które najpierw odwiedziły bibliotekę, a następnie przeszły do parku gdzie w magiczny świat bajek przeniósł je król Grzegorz z księżniczkami. Piękna pogoda i wspaniała zabawa sprawiły, że najmłodsi z pewnością odwiedzą bibliotekę by wypożyczyć książeczkę.

Filia Osiedle zorganizowała czytanie w Lodziarni "Rożek" do której zaprosiła dzieci z Przedszkola "Modrzewiowy Ogród". Po wysłuchaniu opowiadania o Duchach Łakomczuchach, przyszedł czas na rytmiczną zabawę "Ciasto", podczas której dzieci naśladowały proces przygotowania i pieczenia ciasteczek. W czasie degustacji słodkich rurek z kremem pani Ania przybliżyła sposób wytwarzania lodów i innych smakołyków.

Natomiast Filia Warszowice zaprosiła na spotkanie najmłodszych czytelników z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej w Warszowicach. Druhowie przeczytali dzieciom opowiadania Grzegorza Kasdepke z tomiku "Ostrożnie". Przedszkolaki dowiedziały się dlaczego nie wolno bawić się zapałkami i co się dzieje po zetknięciu wody z prądem. Spotkanie było także doskonałą okazją by pomówić o zasadach bezpieczeństwa, jakimi należy się kierować podczas zbliżających się wakacji. Na zakończenie każdy uczestnik spotkania mógł wcielić się w rolę strażaka i wypróbować swoich sił w używaniu hydronetki.

W Filii Krzyżowice dzieci z przyjemnością wysłuchały wiersza Juliana Tuwima pt. "Lokomotywa" po czym rozpoczęły się zabawy tematycznie związane z wierszem.

new / pless.pl, źródło: GBP w Pawłowicach

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.