pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 20 czerwca 2018
  • wyświetleń: 1053

[ZDJĘCIA] 10. rocznica Spółdzielni Mieszkaniowej Pawłowice

Integracja pod chmurką i wspólne biesiadowanie na stałe wpisały się w kalendarz osiedlowych imprez. W tym roku specjalną okazją do świętowania była dziesiąta rocznica powstania Spółdzielni Mieszkaniowej Pawłowice.

10. rocznica powstania Spółdzielni Mieszkaniowej Pawłowice · fot.


Atrakcji nie brakowało: były dmuchańce dla dzieci i przejażdżki konne, zabawa z pawłowickimi harcerzami, którzy m. in. malowali dziecięce buzie oraz pokaz kulinarny przygotowany przez Stowarzyszenie Rybackie "Żabi Kraj" z pstrągiem w roli głównej. Największym powodzeniem cieszyły się chyba jednak "szczęśliwe pączki", dzięki którym można było stać się szczęśliwym posiadaczem telewizora, roweru czy walizek podróżnych. Na scenie kolejno pojawiały się zespoły muzyczne i taneczne, a wśród nich orkiestra dęta KWK "Pniówek" i gwiazda wieczoru - Kapela Góralska.

Atrakcją były również występy dzieci z przedszkola w Modrzewiowym Ogrodzie i Szkoły Podstawowej nr 2. Obie placówki funkcjonują na terenie osiedla. Dziesiąte urodziny spółdzielni były również okazją do podsumowań, podziękowań i gratulacji. Na ręce Anny Dąbrowskiej - prezes SM Pawłowice kwiaty, upominki i listy gratulacyjne złożyli m. in. wójt gminy Franciszek Dziendziel z przewodniczącym rady gminy Aleksandrem Szymurą, Grzegorz Nogły - członek zarządu powiatu pszczyńskiego i Krzysztof Szymura - prezes stowarzyszenia "Żabi Kraj".

Jak przystało na jubileusz, były również wyróżnienia. Odznaczenia "Zasłużony działacz ruchu spółdzielczego" dla długoletnich pracowników i działaczy organów spółdzielni otrzymali: Bożena Klimek, Grażyna Kuszowska, Janina Krakowska i Elżbieta Pawlak (pracowniczki) oraz Ryszard Konieczny i Janusz Mizera (działacze). Odznaczenia wręczyła Aneta Piękoś- Prezes Zarządu Małopolskiego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych z siedzibą w Tarnowie.

Organizatorami wydarzenia była Spółdzielnia Mieszkaniowa Pawłowice i Stowarzyszeni Mieszkańców Osiedla Pawłowice "RAZEM". Zadanie było realizowane w ramach inicjatywy lokalnej.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.