Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 6 czerwca 2018
  • 8 czerwca 2018
  • wyświetleń: 8853

[ZDJĘCIA] Na Bankową wróciły koncerty! Za nami występ Hengelo!

W czwartek, 7 czerwca o godzinie 20.00 oficjalnie koncertem zespołu Hengelo wystartowała kolejna edycja Bankowej Street Live. Tym razem w programie jest dziesięć koncertów. Tegoroczny cykl 27 września zwieńczy koncert finałowy.

Bankowa Street Live - zespół Hengelo - 07.06.2018 r. · fot.


Bankowa Street Live to kulturalna akcja trzech lokali gastronomicznych zlokalizowanych na pszczyńskiej starówce. Dzięki inicjatywie zamknięta dla ruchu samochodów droga ponownie przeistoczyła się w kulturalny zakątek miasta. Patronem medialnym akcji od kilku lat jest portal pless.pl.Zespół Hengelo, który zagrał na Bankowej jako pierwszy, tworzą: Mateusz Konieczny (wokal), Paweł Palej (gitara), Łukasz Kozera (klawisze), Robert Zając (bass), Jacek Brzezina (bębny). Z połączenia doświadczeń muzyków powstał styl charakteryzujący się wpływami muzyki lat 80-tych, współczesnego rocka i szeroko pojętej alternatywy.

Hengelo
Zespół Hengelo · fot.


Wraz z pojawieniem się w sieci debiutanckich utworów, Hengelo rozpoczęło działalność koncertową. Grupa koncertowała w kraju i za granicą, m.in.Hengelo w Holandii. Zespół został szybko zauważony i doceniony przez odbiorców muzyki rockowej i alternatywej w regionie. Zyskał również bardzo pochlebne opinie profesjonalnych krytyków,o czym mogą świadczyć zwycięstwa w prestiżowych konkursach, takich jak: "Katofonia Music Outbreak", konkurs "Zrób Hałas" organizowany przez Teatr Śląski, festiwal muzyczny "Koz ALL Music Festival" w Kędzierzynie-Koźlu oraz projekt Dzielnica Brzmi Dobrze, którego patronatem jest Katowice Miasto Muzyki UNESCO. W listopadzie 2016 roku pojawiło się debiutanckie wydawnictwo promujące, zatytułowane "Hungry Eyes".W ramach popularnego międzynarodowego cyklu Sofar Sounds, grupa zagrała akustyczny występ w Krakowie, a następnie pojawiła się na antenie radiowej Czwórki, Trójki oraz Antyradia. 4 sierpnia 2017 grupa została wybrana spośród 850 zgłoszonych zespołów i wystąpiła na "Małej scenie" Przystanku Woodstock. 9 października 2017, przy wypełnionej po brzegi widowni Teatru Śląskiego w Katowicach, Hengelo zagrało koncert z okazji drugich urodzin. W koncercie wzięli również udział zaproszeni goście, m.in. Miuosh i Natalia Grosiak. Zespół Hengelo brał także udział w ubiegłorocznym Żubrowisku, gdzie otrzymali Nagrodę Burmistrza.

Bankowa Street Live


Bankowa Street Live - Program 2018:

7 czerwca - Hengelo
21 czerwca - FTP
5 lipca - Ciśnienie
12 lipca - Świetliki
19 lipca - Erith
2 sierpnia - Kolory
16 sierpnia - Not to Easy
30 sierpnia - Lód 9
13 września - The Party is Over
27 września - Koncert finałowy

ab, Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA