pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 5 czerwca 2018
  • 6 czerwca 2018
  • wyświetleń: 544

DKF Pszczyński Klub Filmowy zaprasza na kino czeskie

Za nami:

W Pszczyńskim Klubie Filmowym czas na kolejnych muzykantów. Zapraszamy 6 czerwca o godzinie 18.00.

W kwietniu delektowaliśmy się polską sztuką animacji, jakże cenioną na świecie. Zostały przedstawione nowe animacje krótkometrażowe. Zajęliśmy się także, w cyklu "animowane", interesującymi pracami z Australii, Belgii, Brazylii, Czech, Francji, Holandii, Indonezji, Kanady, Niemiec, Rosji, Rumunii, Słowenii i Węgier. W ubiegłym miesiącu wróciliśmy do filmów niemych z muzyką na żywo. 10 maja odkryliśmy "Zaginiony świat", stworzony na podstawie książki Arthura Conan Doyle’a, w reżyserii Harry’ego O. Hoyta. Na ulicy Bankowej wystąpił zespół The Washing Machine, który ponownie odwiedził Pszczynę. W minionych latach łódzcy muzycy zaprezentowali autorski materiał do "Lokatora" Alfreda Hitchcocka oraz do "Gabinetu doktora Caligari" w reżyserii Roberta Wiene.

Dwa tygodnie później, w cyklu "kino w plenerze", zobaczyliśmy "Bestię" Aleksandra Hertza, a także zanurzyliśmy się w dźwiękach małopolskiej grupy Czerwie. Istotną częścią repertuaru Czerwie jest muzyka przygotowywana do niemych produkcji, chociażby do "Metropolis" Fritza Langa, z którą członkowie Pszczyńskiego Klubu Filmowego mogli się już wcześniej zapoznać. Na plenerowym ekranie pojawiła się Barbara Apolonia Chałupiec, czyli Pola Negri.

6 czerwca o godz. 18.00, w cyklu "po sąsiedzku", przedpremierowy pokaz "Muzykantów". W filmie zagrali m.in. Patrik Děrgel, Michalina Olszańska, Pavel Kříž, Sara Sandeva, Halina Mlynkova i Jaromír Nohavica. Reżyseria: Dušan Rapoš. DKF Pszczyński Klub Filmowy zaprasza na spotkanie z kinem czeskim, ul. Bednarska 13. Wstęp wolny.

new / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.