pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 9 maja 2018
  • 18 maja 2018
  • wyświetleń: 466

Poezja i Muzyka pod "13" o matkach - spotkanie 18 maja

Za nami:

Majowe spotkanie z "Poezją i muzyką pod 13" poświęcone zostanie najładniejszym tekstom poetyckim o matkach.

Dzień Matki obchodzony jest na całym świecie w różnych dniach i na różne sposoby. Niezależnie jednak od daty i formy świętowania jego celem jest okazanie szacunku i miłości mamom, podziękowanie za ich obecność i trud włożony w wychowywanie dzieci.

W Polsce Dzień Matki obchodzono po raz pierwszy w 1914 roku w Krakowie. W większości państw jest to święto ruchome przypadające w  pierwszą, drugą lub ostatnią niedzielę maja. Czasami łączy się go z dniem kobiet, a są kraje, gdzie ogłoszony został świętem narodowym. Jego tradycja sięga starożytności. U nas składamy życzenia matkom zawsze 26 maja.

"Ona mi pierwsza pokazała księżyc czyli najładniejsze teksty o matce" to tytuł kolejnego wieczoru z cyklu "Poezja i muzyka pod 13". Zaprezentujemy Państwu wiersze Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Józefa Barana, Anny Kamieńskiej, Tadeusza Kubiaka, Juliusza Słowackiego, Wisławy Szymborskiej, Jana Twardowskiego i innych wybitnych polskich poetów. Muzyczną oprawę stanowić będą mniej lub bardziej znane piosenki (te starsze i te bardziej współczesne), które z pewnością pokreślą rolę matki w życiu każdego człowieka.

"Matka - to najpiękniejsze słowo w językach świata. Matka - to słowo, które oznacza miłość, miłość prawdziwą, która nie zdradza, to słowo, które oznacza wierność, które oznacza wielką ofiarę, nawet do śmierci, dla dobra dziecka"
abp Stanisław Wielgus

Czekamy na Państwa w piątek, 18 maja o 18.00 w "13" w Pszczyńskim Centrum Kultury (jak zwykle częstujemy kawą i herbatą).

Puszka karmy dla bezdomnych zwierząt mile widziana!

Renata Zborowska

REKLAMA

Komentarze