pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 11 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 1008

[ZDJĘCIA] Wycieczka rodzinna w Beskid Żywiecki

W niedzielę, 8 kwietnia odbyła się kolejna w tym roku, zorganizowana przez Diablak wycieczka rodzinna.

Wycieczka rodzinna w Beskid Żywiecki - 8.04.2018 · fot.


Klubowicze UKST "DIABLAK" w zimowo-wiosennej aurze przeszli trasę ze Zlatnej Huty przez Halę Lipowską do Schroniaska na Hali Rysiance a po odpoczynku w schronisku zeszli do Zlatnej Huty. Tradycyjnie, jak to na naszych wycieczkach rodzinnych bywa, uczestnicy reprezentowali dość spory przekrój poszczególnych pokoleń, zaś przejście trasy odbywało się w prawdziwie rodzinnej atmosferze.

W czasie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z geografią ogólną obszaru wycieczki i sąsiadujących pasm górskich. Została przedstawiona ogólna historia terenu. Omówiono również ogólną geologię Beskidu Żywieckiego. Uczestnikom przybliżono także historię Bielska-Białej i Żywca oraz wybranych zabytków, omówiono podstawy topografii obszaru wycieczki oraz informacje ogólne dotyczące lasów i drzewostanu piętra pogórza.

Wycieczka rodzinna w Beskid Żywiecki - 8.04.2018 · fot.


Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie a także Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Jako organizatorzy cieszymy się zainteresowaniem naszymi wycieczkami. Do udziału w naszych wycieczkach, zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Informacje na temat planowanych wycieczek systematycznie publikujemy na naszej stronie internetowej www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl oraz profilu FB.

Wycieczka rodzinna w Beskid Żywiecki - 8.04.2018 · fot.


Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Najbliższe wycieczki (pełna informacja niebawem na stronie Klubu):
  • 6 maja - wycieczka w Beskid Żywiecki (Polica),
  • 27 maja - wycieczka rodzinna w Beskid Żywiecki (Krawców Wierch).


Osoby pełnoletnie mogą również skorzystać z propozycji trudniejszych wycieczek w Tatry. Zapraszamy!

Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "DIABLAK"

43-200 Pszczyna
ul. 3 Maja 7

kom. 0504032040
kom. 0609555369

UKST Diablak

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.