pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 8 kwietnia 2018
  • 13 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 1252

23. urodziny zespołu North Cape w Pszczyńskim Centrum Kultury

Za nami:

Pięciu mężczyzn, pięć głosów i pięć mikrofonów - tyle wystarczy, by tworzyć muzykę! Koncert zespołu North Cape z okazji ich 23. urodzin odbędzie się 13 kwietnia o godz. 19.00 w Pszczyńskim Centrum Kultury. Bilety w cenie 25 zł do nabycia w sekretariacie PCKul oraz na stronie www.bilety.pckul.pl.

Konkursnorth cape


Zaczęło się w 1995 r. od muzycznej fascynacji tradycyjnymi szantami, pieśniami morza i folklorem największych obieżyświatów i kosmopolitów, jakimi byli XIX-w. żeglarze. Za nią przyszła fascynacja pieśniami spirituals i gospel, pieśniami dokerów, farmerów, górników, poławiaczy pereł i pasterzy. Piękne, rytmiczne i melodyjne pieśni pracy, wykonywane częstokroć w bardzo egzotycznych językach, to koronny repertuar zespołu NORTH CAPE.

Kilka lat później, pojawiło się pragnienie sięgnięcia po trudniejszy technicznie, ale bardziej rozpoznawalny repertuar. Wokaliści zajęli się więc przeróbkami motywów muzycznych, powstałych na przestrzeni ostatnich 60-ciu lat. Utwory znane z pierwszych miejsc list przebojów - ale także z telewizyjnych filmów, seriali i bajek - odżyły na nowo w wersji, w której nie pojawia się żaden instrument prócz ludzkiego głosu...

Na przestrzeni prawie dwóch dekad działalności, NORTH CAPE nagrał trzy studyjne albumy, uczestniczył gościnnie w kilku muzycznych projektach i wystąpił kilkukrotnie w programach telewizyjnych.

Jesienią 2015 roku zespół zakończył trasę koncertową związaną z jubileuszem 20-lecia pracy scenicznej. Oprócz koncertów w Polsce, NORTH CAPE wystąpił między innymi w fińskim Mariehamn, w Amsterdamie, Calais, w niemieckim Bremen, a także na największym festiwalu szantowo-folkowym w Europie - we francuskim Paimpol. Wystąpił także dwukrotnie na deskach sceny Opery Śląskiej w Bytomiu.

W roku 2016 oprócz koncertów w Polsce, zespół zorganizował swój własny festiwal "Szanty w Operze", pojawił się m.in. w niemieckim Bremen, holenderskim Appingedam, angielskim Harwich, oraz dał serię koncertów na największym w tamtym roku zlocie wielkich żaglowców w francuskim Breście.

W 2017 NORTH CAPE ponownie wystąpił w Operze Śląskiej, a oprócz koncertów krajowych odwiedził Niemcy i Holandię, a przede wszystkim, jako jeden z dwóch zespołów z Polski reprezentował nasz kraj na festiwalu we francuskim Paimpol. Rok 2018 również zapowiada się ciekawie...Pszczyńskie Centrum Kultury

43-200 Pszczyna
ul. Piastowska 1

tel. 032 2104551

BM / pless.pl, źródło: PCKul

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.