Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 6 marca 2018
  • 12 marca 2018
  • wyświetleń: 1213

Powiatowy Konkurs Aktorsko-Wokalno-Taneczny "Perła"

Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej Pszczyńskie Centrum Kultury oraz Stowarzyszenie "take tam..." im. Artystów Międzywojnia zapraszają do udziału w Powiatowym Konkursie Aktorsko-Wokalno-Tanecznym "Perła".

Celem konkursu jest pobudzenie aktywności twórczej dzieci, podkreślenie wagi poprawnego stosowania języka oraz znajomości literatury polskiej i zagranicznej, rozbudzenie wyobraźni w kierunku poszukiwania różnorodnych rozwiązań artystycznych, służących scenicznej prezentacji wybranego utworu literackiego z możliwością wykorzystania środków charakterystycznych dla małych
form, a także stworzenie możliwości rozwijania zdolności i zdobywania nowych umiejętności przez konfrontację z publicznością, kontakty z wykonawcami i udział w warsztatach teatralnych / tanecznych / wokalnych.

Konkurs jest adresowany jest do dzieci szkół podstawowych z klas 1-5. Zadaniem każdego uczestnika jest przygotowanie aktorskiej interpretacji wybranego utworu literackiego: bajki, baśni, legendy, utworu poetyckiego pisanego prozą lub wierszem; wokalnej, dostosowanej do wieku wykonawcy; tanecznej interpretacji wybranej piosenki z polskiego repertuaru rozrywkowego lub klasycznego. Prezentacje będą oceniane w trzech kategoriach: wokalnej, tanecznej i teatralnej oraz w kategoriach wiekowych klasy 1-3; 4-5.

W kategoriach aktorskich oceniani będą uczestnicy indywidualni; w wokalnych maksymalnie duety; zaś w kategorii tanecznej dopuszcza się występy indywidualne lub drużynowe (do 5 osób). W dwóch pierwszych kategoriach tematycznych obok żywego słowa należy wykorzystać środki wzbogacające wyraz artystyczny etiudy (np. ruch sceniczny, kostium, rekwizyt, elementy scenografii, muzykę, śpiew itp.). Łączny czas trwania prezentacji nie może przekroczyć 7 min.

Kartę zgłoszeniową należy przesłać mailowo na adres: starttaketam@gmail.com. Występy konkursowe odbędą się 20 marca, zaś przyjmowanie zgłoszeń zakończy się tydzień wcześniej - 13 marca. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplom za udział, laureaci - dyplomy i nagrody.

Karta zgłoszeniowa - Powiatowy Konkurs Aktorsko-Wokalno-Taneczny "Perła"

Szczegółowe informacje dotyczące festiwalu umieszczone zostaną na plakatach i stronie internetowej Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej oraz Pszczyńskiego Centrum Kultury, a także na Facebooku organizatorów. Informacji udziela także koordynator konkursu - Jakub Pieczka, tel. 722-132-000.

Powiatowy Konkurs Aktorsko-Wokalno-Taneczny "Perła


Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej

43-200 Pszczyna
ul. 3 Maja 7

tel. 32 210-24-98
fax 32 210-24-98

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA