pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 5 marca 2018
  • 11 marca 2018
  • wyświetleń: 1076

Międzynarodowa Gala Operowo-Operetkowa z okazji Dnia Kobiet

Za nami:

Zapraszamy na Międzynarodową Galę Operowo-Operetkową z Gwiazdami, która odbędzie się 11 marca o godzinie 18.00 w Sali Widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury, przy ul. Piastowskiej 1. Zabrzmią największe hity operowe, operetkowe, a także pieśni neapolitańskie.

W koncercie wezmą udział znakomici wykonawcy:

Swietłana Kaliniczenko
 - wybitna śpiewaczka operowa, sopran liryczno-koloraturowy, solistka Opery Śląskiej w Bytomiu. Podbija serca publiczności na całym świecie. Perfekcyjna w każdym geście, prezentuje najwyższy kunszt sztuki wokalnej. Zachwyca widzów głosem, elegancją, wdziękiem i temperamentem. Doskonale czuje repertuar najwybitniejszych kompozytorów z dziedziny opery i operetki. Z ogromną erudycją wciela się w poszczególne role, dbając o to, by opowiadana przez nią historia przemówiła do wszystkich. Po mistrzowsku posługuje się trudną techniką wokalną, wymagającą nie tylko niezwykłej lekkości, ale także precyzyjnej intonacji i bezwzględnej kontroli nad oddechem. 

Alberto Profeta - tenor (Włochy). Uczeń legendarnego Luciano Pavarotti. Niezwykle utalentowany włoski tenor, obdarzony fenomenalnym głosem o aksamitnej barwie i szlachetnym brzmieniu. Najważniejszym wieloletnim nauczycielem i "wokalnym ojcem" młodego śpiewaka był wybitny tenor wszech czasów Luciano Pavarotti. Mistrz Pavarotti bardzo lubił przekazywać swoją wiedzę pięknego śpiewu "belcanto". Najbardziej utalentowanym i ambitnym uczniom pomagał w rozwoju kariery, brał w swoje koncerty, organizowane nie tylko we Włoszech, a i w całym świecie.

Alberto Profeta był jednym z ulubionych uczniów Pavarottiego i zaśpiewał liczne koncerty u boku Mistrza w wielu krajach Europy. Urodził się na Sycylii, w malowniczym mieście Palermo.  Pochodzi z rodziny o muzycznym rodowodzie: matka - pianistka, ojciec, brat i siostra - śpiewacy, babcia - sopranistka i również grała na fortepianie. Zamiłowanie do opery, śpiewu i muzyki mały Alberto okazywał od wczesnych lat. W wieku 5 lat już znał na pamięć wszystkie operetki i niektóre opery.

Alberto Profeta w swoim repertuarze posiada najważniejsze pierwszoplanowe partie takie, jak: Alfredo w Traviacie, Książe w Rigoletto, Manrico w Trubadurze G. Verdiego; Cavaradossi w Tosce, Pinkerton w Madamie Batterfly, Rudolf w Cyganerii G. Puccini; Turiddu w Rycerskości wieśniaczej P. Mascagni; Canio w Pajacach R. Leoncovallo i wiele innych. Współpracuje z Teatro Massimo di Palermo, Teatro di Stefano di Trapani, Teatro Flaiano di Roma, Teatro Goldoni di Livorno, Teatro Rendano di Cosenza, Teatro Carlo Felice di Genova, Opera w Kairze i innych. Niednokrotnie gościł na ekranach najważniejszej Telewizji włoskiej RAI, udzielając wywiadów oraz biorąc udział w popularnych programach muzycznych.

Kyiv Fantastic Orchestra -  to nowa nazwa Państwowej Akademickiej Orkiestry Symfonicznej Ukrainy.  Kameralny skład muzyków orkiestry - to są utalentowani artyści i profesjonaliści, których oklaskiwali widzowie wielu krajów świata. Z  towarzyszeniem  KIEV FANTASTIC ORCHESTRA występowały takie gwiazdy światowe, jak Montserrat Caballe, Jose Carerras, Sumi Jo, Dmitri Hworostowski, Alessandro Safina

Całość poprowadzi konferansjer, lektor oraz reporter Telewizji Polskiej - Michał Czaplicki.

Bilety w cenie 40 zł są do nabycia w kasie JCK oraz w sprzedaży internetowej: bilety.pckul.pl, kupbilecik.pl.

Międzynarodowa Gala Operowo - Operetkowa z okazji Dnia Kobiet w PCKul


Pszczyńskie Centrum Kultury

43-200 Pszczyna
ul. Piastowska 1

tel. 032 2104551

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.