pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 1 marca 2018
  • wyświetleń: 894

[ZDJĘCIA] Piesza wycieczka górska Diablaka w Beskidy

W niedzielę, 25 lutego grupa klubowiczów pszczyńskiego "Diablaka" drugi raz w tym roku wybrała się na pieszą wycieczkę górską.

Zimowo w Beskidach - 25.02.2018 · fot.


Zgodnie z planem, przeszliśmy trasę z Istebnej na Stożek Wielki (978 m n.p.m.) i do Wisły Dziechcinki, by na końcu wędrówki zwiedzić Muzeum Magicznego Realizmu w Willi Ochorowiczówce. Podczas przejścia średnio trudnej trasy w warunkach zimowych, uczestnicy wycieczki mieli okazję przekonać się, jak ważne jest dbanie o własne zdrowie i kondycję, gdyż przejście po nieprzetartym szlaku wymagało od mniej doświadczonych turystów prawdziwego wysiłku.

W trakcie wycieczki została uczestnikom przedstawiona geografia obszaru wycieczki oraz historia Śląska Cieszyńskiego i mijanych miejscowości oraz obiektów. Ponadto w Muzeum Magicznego Realizmu, uczestnicy zostali zapoznani z życiorysem Juliana Ochorowicza oraz grafikami i obrazami surrealistycznymi. W czasie przejścia pieszego najważniejsza była jednak kwestia bezpiecznego poruszania się w terenie górskim w warunkach zimowych i nauka współdziałania w grupie.

Zimowo w Beskidach - 25.02.2018 · fot.


Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami. Do udziału w naszych wycieczkach, zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Zapraszamy na najbliższe wycieczki:
- 4 marca - wycieczka rodzinna w Beskid Mały,
- 9 marca - zajęcia na ściance wspinaczkowej w Bielsku-Białej,
- 11 marca - wycieczka w Gorce na Turbacz.
Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, są lub będą dostępne na stronie klubu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak". Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne - prosimy o kontakt "wspólnie możemy więcej". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie a także Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Uczniowski KlubSportowo-Turystyczny "DIABLAK"

43-200 Pszczyna
ul. 3 Maja 7

kom. 0504032040
kom. 0609555369

Agnieszka i Artur Wojciechowie

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.