pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 14 lutego 2018
  • 15 lutego 2018
  • wyświetleń: 740

DKF Pszczyński Klub Filmowy: twórczość Witolda Leszczyńskiego

Za nami:

W tym tygodniu zanurzymy się w twórczości Witolda Leszczyńskiego. Pod koniec ubiegłego roku do listy filmów mistrza Andrzeja Wajdy, którymi delektowaliśmy się w Pszczyńskim Klubie Filmowym, dodaliśmy, w cyklu "na pamiątkę", "Niewinnych czarodziejów". Uczestnicy mogli podziwiać grę Tadeusza Łomnickiego, Krystyny Stypułkowskiej, Zbigniewa Cybulskiego, Wandy Koczeskiej, Teresy Szmigielówny, Kaliny Jędrusik oraz Romana Polańskiego.

Wracamy do wybitnych postaci polskiej kultury. 15 lutego przyjrzymy się "Żywotowi Mateusza", który premierę miał pięćdziesiąt lat temu. W tytułową postać wcielił się Franciszek Pieczka. Oprócz legendarnego aktora, który skończył dziewięćdziesiąt lat, w tej poetyckiej opowieści wystąpili m.in. Anna Milewska, Wirgiliusz Gryń, Aleksander Fogiel, Hanna Skarżanka, Małgorzata Braunek i Maria Janiec. Autorem zdjęć jest Andrzej Kostenko.

W dyskusyjnym Pszczyńskim Klubie Filmowym magiczna twórczość znakomitego reżysera, scenarzysty oraz operatora Witolda Leszczyńskiego, który obchodziłby w tym roku osiemdziesiąte piąte urodziny, 15 lutego godz. 18.00, ul. Bednarska 13. Wstęp wolny.

Pszczyńskie Centrum Kultury

43-200 Pszczyna
ul. Piastowska 1

tel. 032 2104551

BM / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.