pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 2 stycznia 2018
  • 6 stycznia 2018
  • wyświetleń: 1714

[ZDJĘCIA] Jasełka w plenerze w Krzyżowicach

Za nami:

Wspólnota Cenacolo po raz kolejny przygotowała jasełka, które można oglądać w Krzyżowicach pod gołym niebem i w blasku ognia.

Jasełka w plenerze w Krzyżowicach - 26.12.2017 · fot.


W drugi dzień świąt oraz w środowy wieczór, 26 i 27 grudnia, w Krzyżowicach, nieopodal kościoła św. Michała Archanioła można było obejrzeć historię narodzenia Jezusa przygotowaną przez artystów-amatorów ze wspólnoty Cenacolo. Przedstawienie, w którym niebagatelną rolę odgrywa przygotowana własnoręcznie scenografia, odbywa się w plenerze, na łące, która na czas jasełek zamienia się w Betlejem. Jest więc stajenka, domy rzemieślników, zagroda z owcami i pasterze ogrzewający się przy ognisku. Jest także dom Maryi z Nazaretu, do którego zawitał Archanioł Gabriel i warsztat stolarski Józefa. Trudno słowami opowiedzieć, co działo się wczorajszego wieczoru w Krzyżowicach.

Kto jeszcze nie był, może skorzystać z okazji 6 lub 7 stycznia. Początek o godzinie 17.00.

---

Wspólnota Cenacolo jest organizacją chrześcijańską, która ma pomóc młodym ludziom uporać się z problemami, szczególnie uzależnieniami od alkoholu i narkotyków. Powstała w 1983 roku we Włoszech, ale rozprzestrzeniła się na całym świecie. W Polsce funkcjonują trzy domy wspólnoty, w tym jeden w Jastrzębiu-Zdroju, tuż przy granicy z gminą Pawłowice i Krzyżowicami.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.