pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 24 grudnia 2017
  • 16 stycznia 2018
  • wyświetleń: 3276

[WIDEO] Koncert kolędowy w kościele w Goczałkowicach-Zdroju

6 stycznia w Święto Objawienia Pańskiego, tradycyjnie Gminny Ośrodek Kultury oraz Chór Parafialny Semper Communio zaprosili mieszkańców Goczałkowice-Zdrój na spotkanie kolędowe w świątecznej scenerii goczałkowickiego kościoła parafialnego.Nasza wspólna adoracja, zostało w tym roku oparta na retrospekcji koncertów, które miały miejsce w naszym kościele w ostatnich 20 latach. To dzięki naszemu chórowi parafialnemu Semper Communio mogliśmy przez te wszystkie lata, kolędować w tak pięknej oprawie muzycznej, zawsze na najwyższym poziomie artystycznym. W trakcie sobotniego koncertu usłyszeliśmy kolędy i pastorałki w wykonaniu naszych chórzystów
z towarzyszeniem organów przy których zasiadł wirtuoz - organista Krzysztof Karcz, kwartetu smyczkowego - Escape, pianina (Tomasz Pala), perkusji (Kajetan Adamczyk) i kontrabasu (Eugeniusz Kubat).

Koncert kolędowy w kościele w Goczałkowicach-Zdroju - 06.01.2018 · fot.


Na ten wyjątkowy wieczór chór przygotował 16 utworów w zachwycających aranżacjach. Usłyszeliśmy m.in. kolędy: "Bracia patrzcie jeno", "Lulajże Jezuniu", "Wśród nocnej ciszy", "Dzisiaj w Betlejem" oraz pastorałki : "Idzie kolęda", "Mario czy ty wiesz". Całość urozmaiciło przybycie dziecięcych kolędników, którzy swoim śpiewem i życzeniami wzruszyli publiczność. Na zakończenie wybrzmiała pieśń "Przekażmy sobie znak pokoju", której towarzyszyło jakże wymowne, przełamanie się opłatkiem wszystkich zgromadzonych.

- W imieniu społeczności Goczałkowic - Zdroju szczere sława uznania kierujemy w stronę pomysłodawców i wykonawców koncertu: Chóru Parafialnego Semper Communio pod dyrekcją Edyty Wrony. Pragniemy również podziękować księdzu proboszczowi Lasławowi Przepłacie za umożliwienie organizacji koncertu w kościele parafialnym. Dziękujemy wszystkim którzy w wieczór" Trzech Króli" przybyli do naszego kościoła by przy goczałkowickiej stajence czerpać radość z Bożego Narodzenia. Radość z Bożego Narodzenia, jak pisał ks. Jan Twardowski "Która jest radością z Boga samego, Który chce pojawić się w naszym życiu, Aby przez nas promieniować na ludzi" - dziękuje Gminny Ośrodek Kultury.

new / pless.pl, źródło: GOK Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.