pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 16 grudnia 2017
  • wyświetleń: 4137

[WIDEO] Folkowianie nagrali świąteczną płytę z pastorałkami!

Świąteczna płyta nagrana przez uczestników zespołu integracyjno - folklorystycznego Folkowianie, działającego w Ośrodku Matka Boża Różańcowa w Pszczynie składa się z siedmiu nieznanych pastorałek. Krążek można nabyć wrzucając do puszki kwestarskiej dowolną kwotę.

Płyta nosi tytuł "Zrównoważony rozwój życia: OD-czytanie i DO-świadczenie przesłania Bożego Narodzenia". "Idą, idą kolędnicy" to z kolei pastorałka promująca krążek, do której uczestnicy zespołu integracyjno - folklorystycznego Folkowianie oraz uczniowie z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im Karola Miarki w Pszczynie, pod opieką dr Natalii Ruman, nagrali teledysk.

Zachęcamy do obejrzenia teledysku!Wydanie z pastorałkami będzie można nabyć w niedzielę, 17 grudnia po każdej mszy w następujących miejscowościach:
  • w Ćwiklicach w parafii p.w. Św. Marcina,
  • w Pszczynie w parafii p.w. Podwyższenia Krzyża i Matki Bożej Częstochowskiej oraz
  • w Górze w parafii p.w. Św. Jana Pawła II.


Co ważne, zebrany dochód zostanie przekazany na działalność Ośrodka Matka Boża Różańcowa w Pszczynie, a kwesta odbędzie się w ramach zgłoszonej zbiórki publicznej 2017/15/OR.

W terminie późniejszym płytę można będzie nabyć zarówno w Ośrodku Matka Boża Różańcowa znajdującym się w Pszczynie przy ul. Św. Jadwigi 4, tel. (32) 449-08-94 w godzinach od 7.30 do 15.30, jak i w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 im Karola Miarki w Pszczynie.

Folkowianie prezentowali świąteczną płytę w starostwie - 12.2017 · fot.


Realizacja przedsięwzięcia odbyła się w ramach projektu PILGRIM. W teledysku gościnnie wystąpili przedstawiciele organizacji i instytucji z powiatu pszczyńskiego oraz Czech: starosta Paweł Sadza, ks. proboszcz Alojzy Bok z Parafii św. Jadwigi na Starej Wsi, ks. Roman Buchta - dyrektor wydziału katechetycznego Kurii Metropolitarnej w Katowicach, Piotr Cygan - dyrektor PZS nr 2 w Pszczynie oraz główny koordynator i ambasador projektu PILGRIM na Śląsku, Piotr Kowalski - dyrektor Ośrodka Matka Boża Różańcowa, Justyna Pisek i Cezary Waluszko z Biblioteki Pedagogicznej w Pszczynie, Tomasz Głasek - rzecznik Zakładu Karnego w Cieszynie, Tomasz Chorab - dyrektor Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi, uczniowie oraz nauczyciel Zdenek Mruzek z Albrechtova Střední Škola w Czeskim Cieszynie, uczniowie oraz dyrektor Halina Nocoń z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Studzienicach, studenci oraz prodziekan Bogusław Dziadzia z Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.

Folkowianie prezentowali świąteczną płytę w starostwie - 12.2017 · fot.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.