pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 13 grudnia 2017
  • wyświetleń: 1224

Dwieście wyjazdów z Wichurą - Mikołajki na Błatniej

Były wycieczki jedno-, dwu- i wielodniowe, spotkania turystyczne, rajdy, biegi na rakietach, wyjazdy w Alpy, w planach... Himalaje:) Jednak dwusetna impreza z Wichurą trafiła na wyjazd Mikołajkowy i to całkiem blisko - na Błatnią.

Dwieście wyjazdów z Wichurą- Mikołajki na Błatniej


Podwójna okazja do świętowania i prezentów, dlatego też dzięki sponsorom wszyscy uczestnicy niedzielnego wyjazdu cieszyli się z nowych polarowych czapek z logo Wichury.

Pomimo halnego, który szalał w ostatnich dniach w górach, zima w Beskidzie Śląskim panowała na całego. Ogromne ilości śniegu na szlaku zaskoczyły wszystkich, a najmłodszym jak zawsze sprawiły ogromną radość. Niezwykle widokowy czerwony szlak prowadzący z Jaworza Nałęże nie sprawił wielu trudności turystom, jednakże duże ilości śniegu zdecydowanie opóźniły wędrówkę, gdyż mali turyści postanowili nacieszyć się białym szaleństwem na zapas.

Ostatni turyści z grupy dotarli do schroniska po 3 godzinach wędrówki. Zimny wiatr dosyć mocno wychłodził wszystkich, więc schroniskowe ciepłe specjały, smakowały nadzwyczaj dobrze.

Bardzo dobra widoczność ze szczytu Błatniej pozwoliła na dość dokładną panoramę pobliskich szczytów i dolin- czyli lekcja topografii jak zawsze udana. Zejście do Jaworza żółtym szlakiem minęło dość szybko, gdyż zjazdy na wszystkim przyspieszyły wędrówkę.

Następny wyjazd już w najbliższy weekend- wigilia na Soszowie z równie miłą, małą aczkolwiek "ciepłą" niespodzianką.

Więcej informacji na temat działalności klubu: www.wichura-pszczyna.pl

Z turystycznym pozdrowieniem

Joanna Rozmus-Cader

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.