Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 11 grudnia 2017
  • wyświetleń: 1382

[ZDJĘCIA] Zimowo w Beskidach - wycieczka na Czantorię Wielką

W Beskidach już typowa zima i właśnie w takiej aurze, w niedzielę, 10 grudnia liczna grupa klubowiczów pszczyńskiego "Diablaka" podjęła wędrówkę po Beskidzie Śląskim.

Zimowo w Beskidach - wycieczka na Czantorię Wielką - 10.12.2017 · fot.


Trasę rozpoczęliśmy w Dzięgielowie a prowadziła ona przez Tuł, Małą Czantorię (866 m n.p.m.), Czantorię Wielką (995 m n.p.m.) do Wisły Jawornik. Trasa, jak na zimowe warunki i charakterystykę grupy odpowiednia, bo licząca około 14 km. Bardzo miłym dla nas, jako organizatorów, był fakt, iż w tej wycieczce wzięły udział m.in. dwie grupy uczniów ze szkół w Woli, w większości rozpoczynających swą przygodę z turystyką.

W trakcie wycieczki uczestnikom została przedstawiona szczegółowa topografia obszaru wycieczki oraz jej odniesienie do granic historycznych i etnograficznych. Kompleksowo wyjaśniono kwestię powstawania rzeki Wisły i ogólnej hydrografii Beskidu Śląskiego. Szczególny nacisk położono na praktyczną naukę geologii i geomorfologii, zwrócono też uwagę na zagadnienia ochrony przyrody. Wycieczka prowadzona była nie tylko przez naszych klubowych przewodników, ale również przez dwie kursantki, które mogły praktycznie sprawdzić się w realnym prowadzeniu grup. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu grupy i dobrej sprawności uczestników, planowana trasa została pokonana w spokojnym tempie, ale bardzo sprawnie i wczesnym popołudniem wszyscy zadowoleni wrócili do Pszczyny. Chcielibyśmy również podziękować naszym opiekunom którzy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników, tj. paniom: Marcie, Ani i Lucynie oraz panu Bogdanowi.

Zimowo w Beskidach - wycieczka na Czantorię Wielką - 10.12.2017 · fot.


Jako organizatorzy cieszymy się dużym zainteresowaniem naszymi wycieczkami. Do udziału w naszych wycieczkach, zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Zapraszamy na najbliższe wycieczki:
- 7 stycznia - wycieczka rodzinna w Beskid Śląski,
- 21 stycznia - zimą na Skrzyczne,
a także na zajęcia na ściance wspinaczkowej 12 stycznia.

Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, są dostępne na stronie klubu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie, a także Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "DIABLAK"

43-200 Pszczyna
ul. 3 Maja 7

kom. 0504032040
kom. 0609555369

Agnieszka i Artur Wojciechowie

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.