pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 5 grudnia 2017
  • wyświetleń: 593

Spotkanie DKK "Zakątki Literackie" o książce "Jasne dni" Zsuzsy Bank

Podczas drugiego listopadowego spotkania DKK klubowicze rozmawiali o książce "Jasne dni" Zsuzsy Bank.

DKK, PCKul
Spotkanie DKK "Zakątki Literackie" o książce "Jasne dni" Zsuzsy Bank · fot.


Książka "Jasne dni" jest powolną, gęstą powieścią o trojgu dzieciach dorastających w latach 60. w niewielkim węgierskim miasteczku. Autorka przedstawia nam ich przyjaźń, przeżycia, zmiany, jakie w nich zachodzą na przestrzeni lat - od dzieciństwa do dorosłości. To książka o dojrzewaniu, ale nie uciekająca się do prostego sentymentalizmu, choć niewątpliwie do momentów ich młodości, często pewnie utęsknionych i nieco wyidealizowanych. Jest to opowieść o tym, że przeszłość nigdy nie odsłania wszystkich tajemnic, że za jasnością kryje się cień, a życie często zmienia się w jednej chwili.

Książka wymaga skupienia i czasu, ale z pewnością warta jest uwagi, bo choć może nie przekazuje wielkich prawd życiowych, jest w niej dobra energia, która sprawia, że dni robią się jaśniejsze. Zachęcamy do przeczytania.

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 6 grudnia 2017, o godz. 18.30.; omawiana będzie książka Kiran Desai "Brzemię rzeczy utraconych".

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie

43-200 Pszczyna
ul. Piastowska 1

tel. 032 2104244
tel. 032 4471006

new / pless.pl, źródło: Miejsko-Powiatowa Biblioteka w Pszczynie

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.