pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 4 grudnia 2017
  • wyświetleń: 1170

[ZDJĘCIA] Wycieczka na Jarmark Bożonarodzeniowy do Wiednia

W sobotę, 2 grudnia bardzo liczna grupa klubowiczów udała się na wycieczkę do Wiednia, m.in. w celu uczestnictwa w słynnych Jarmarkach Bożonarodzeniowych. Dzięki bardzo wczesnej godzinie startu, pomimo pewnych trudności, wszystkim uczestnikom udało się zrealizować całość zakładanego programu.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Wiedniu - 2.12.2017 · fot.


Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spotkania z panią Anną Perłowską-Frölich, licencjonowaną przewodniczką pod Wiedniu, pod pałacem Schönbrunn. Po krótkim zwiedzeniu obejścia pałacu, przejechaliśmy pod Budynek Secesji. Następnie spacerowaliśmy po Innere Stadt, w którym zobaczyliśmy Operę Wiedeńską, pałac Hofburg, katedrę św. Szczepana oraz kilka innych słynnych i ważnych zabytków wiedeńskich. W czasie zwiedzania mieliśmy okazję wykorzystać zestawy słuchawkowe, dzięki którym łatwiej było nam pozyskiwać informacje krajoznawcze przekazywane przez naszą przewodniczkę oraz bardziej skupić się na podziwianiu ogromu zabytków wiedeńskiej starówki. Po skończeniu oprowadzania mieliśmy kilka godziny, na to by indywidualnie skorzystać z szerokiego zakresu ekspozycji wiedeńskich muzeów, przede wszystkim zaś z ogromnej oferty licznych wiedeńskich jarmarków, najpierw w ramach Innere Stadt, następnie przy pałacu Schönbrunn. Wycieczkę zwieńczył przejazd przez Grinzing i fragment Lasu Wiedeńskiego, by zobaczyć z Kahlenbergu nocną panoramę rozświetlonego Wiednia.

W czasie wycieczki uczestnikom została przybliżona historia oraz architektura miasta i zabytków Wiednia. Przybliżono sylwetki, m.in. wybranych przedstawicieli rodu Habsburgów czy wiedeńskich kompozytorów oraz przedstawiono wiele ciekawostek dotyczących stolicy Austrii.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Wiedniu - 2.12.2017 · fot.


Jako organizatorzy cieszymy się zainteresowaniem naszymi wycieczkami. Do udziału w naszych wycieczkach, zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Na najbliższą wycieczkę górską zapraszamy w niedzielę, 10 grudnia - wycieczka na Czantorię Wielką a także na zajęcia na ściance wspinaczkowej 8 grudnia. Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, są dostępne na stronie klubu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Wiedniu - 2.12.2017 · fot.


Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie a także Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Uczniowski KlubSportowo-Turystyczny "DIABLAK"

43-200 Pszczyna
ul. 3 Maja 7

kom. 0504032040
kom. 0609555369

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.