pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 28 listopada 2017
  • wyświetleń: 882

Z tabletem za pan brat w pszczyńskiej bibliotece

Zakończył się ostatni etap zajęć dla uczniów Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Pszczynie.

Z tabletem za pan brat - 20-23.11.2017 · fot.


Najstarsi z uczniów odwiedzili pszczyńską bibliotekę, odbyły się tam trzy spotkania - 20 listopada, 22 listopada i 23 listopada dla 39 uczniów. Celem zajęć była zabawa i edukacja z wykorzystaniem sprzętu multimedialnego: tabletów, tablicy interaktywnej i laptopa. Temat zajęć "Szukamy skarbu w Bibliotece!". Droga do skarbu to 5 zadań.

Do zajęć wykorzystano prezentację w programie PowToon, określająca czego będzie dotyczyć zabawa, kody QR. Przy użyciu programu Story Jumper uczniowie rozwiązywali zadania na ekranie multimedialnym. Za pomocą tabletów uczniowie tworzyli album ze zdjęciami. Następnie za pomocą aplikacji Magisto stworzyli własny film. Wszystkie te materiały utworzyły drogę do skarbu i odczytania hasła "PERŁY". Zabawa była bardzo udana, młodzież bardzo aktywna i pracująca na sprzęcie z wielkim zaangażowaniem.

Program realizowany przez Miejsko - Powiatową Bibliotekę Publiczną w Pszczynie przy współpracy ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Pomocy Uczniom z Upośledzeniem Umysłowym przy Zespole Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie "RAZEM".

Zajęcia dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie

43-200 Pszczyna
ul. Piastowska 1

tel. 032 2104244
tel. 032 4471006

new / pless.pl, źródło: M-PBP Pszczyna

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.