pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 27 listopada 2017
  • wyświetleń: 464

Wieczór poetycko-muzyczny w bibliotece w Pawłowicach

20 listopada Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłowicach zorganizowała niezwykły wieczór poetycko-muzyczny, którego gościem specjalnym był pochodzący z Pszowa poeta, ksiądz profesor Jerzy Szymik.

Wieczór poetycko - muzyczny w GBP w Pawłowicach - 20.11.2017 · fot.


Autor przeszło 50 książek naukowych, poetyckich i eseistycznych takich jak: Czułość, siła i drżenie, Błękit, 25 wierszy niezapomnianych w wyborze czytelników, silnie utożsamia się ze Śląskiem, jest członkiem jury konkursu Marii Pańczyk "Po naszymu czyli po śląsku".

Wieczór poetycko - muzyczny w GBP w Pawłowicach - 20.11.2017 · fot.


W czasie spotkania, połączonego z promocją najnowszego tomiku "Dobre wino", można było wysłuchać wybranych wierszy czytanych przez autora oraz wypić lampkę wytrawnego trunku.

Wieczór poetycko - muzyczny w GBP w Pawłowicach - 20.11.2017 · fot.


Utworom poetyckim towarzyszyła oprawa muzyczna w wykonaniu Katarzyny Piwko - uczennicy Państwowej Szkoły Muzycznej w Cieszynie, laureatki wielu konkursów wokalnych oraz Jana Łomozika, ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej w Żorach, grającego na wiolonczeli. Po pełnym nostalgii, klimatycznym wieczorze, uczestnicy mieli możliwość zakupu książek profesora i uzyskania autografu.

new / pless.pl, źródło: GBP w Pawłowicach

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.