pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 25 listopada 2017
  • 1 grudnia 2017
  • wyświetleń: 18563

Anna Maria Wesołowska radziła jak uchronić dzieci przed zagrożeniami

Jak uchronić dziecko przed konfliktem z prawem? Na to pytanie odpowiadała sędzia Anna Maria Wesołowska, która w środę spotkała się z mieszkańcami Pszczyny.

Sędzia Anna Maria Wesołowska w Pszczynie - 29.11.2017 · fot.


Anna Maria Wesołowska jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Ostatnio zatrudniona w Sądzie Okręgowym w Łodzi, współautorka ustawy o świadku koronnym, ekspert od przestępczości zorganizowanej. Była członkiem składów orzekających w procesach łódzkiej "Ośmiornicy" i Gangu Popeliny. Brała udział w wydaniu orzeczenia o nałożeniu na siedemnastoletniego handlarza narkotyków obowiązku ostrzegania młodzieży na lekcjach wychowawczych przed handlem i używaniem narkotyków. 1 października 2009 r. przeszła w stan spoczynku.

Napisała do Dziennika Łódzkiego cykl felietonów skierowanych do młodzieży na temat prawa, których część była przedmiotem zajęć szkolnych w Łodzi na temat korupcji. Zainicjowała program uczestniczenia w rozprawach sądowych uczniów w wieku 15-18 lat jako formę edukacji prawnej. Prowadziła w początkowym etapie jeden z pierwszych w Polsce program pokoju przesłuchań dla dzieci - świadków i ofiar przestępstw (Pokój Przyjazny Dziecku - "błękitny pokój", "niebieski pokój").

Członkini Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia". Współtwórczyni projektu "Dziennikarz w sądzie", organizowanego przez "Iustitia", Fundację im. Stefana Batorego i Helsińską Fundację Praw Człowieka, mającego na celu poznanie przez dziennikarzy uwarunkowań pracy sędziów i na odwrót. W latach 2006-2011 na antenie TVN prowadziła autorski program pn. "Sędzia Anna Maria Wesołowska".

III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie

43-200 Pszczyna
ul. Kazimierza Wielkiego 5

tel. 32 2103620

BM / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.