pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 16 listopada 2017
  • wyświetleń: 1409

[ZDJĘCIA] Z Wichurą na Pradziadzie dla Hospicjum

Pasmo Jesioników w Czechach to najwyższe wzniesienia w Sudetach Wschodnich. Wichurzanie po raz drugi mieli okazję zdobyć ich najwyższy wierzchołek - Pradziad, wznoszący się na wysokość 1491 m. Pełen przygód wyjazd na długo pozostanie w pamięci Wichurzan, którzy zdobyli kolejny szczyt dla Hospicjum.

Z Wichurą na Pradziadzie dla Hospicjum - 5.11.2017 · fot.


Rankiem 5 listopada, 55-osobowa drużyna turystów wyruszyła żółtym szlakiem w kierunku schroniska Szwajcarka. Początkowo turystom towarzyszyło słońce, które po czasie musiało ustąpić miejsca mgle spowijającej wyższe partie gór. Jednakże wędrówka w chmurach również ma swoje piękne, tajemnicze strony. W schronisku Szwajcarka turyści mogli pokosztować czeskich specjałów z knedlikami na czele. Wędrówce na szczyt towarzyszył silny wiatr, który sprawił, że Wichurzanie mogli się przez chwilę poczuć jak w najwyższych górach świata.

Na wierzchołku Pradziada ten sam wiatr umożliwił obserwację wysokiej wieży, która co chwilę odsłaniała się z gęstych chmur. "Pradziad" to siwowłosy, sędziwy starzec pojawiający się w ludowych legendach, którego symbolizuje rzeźba z drewna dębowego o wysokości 214 cm i wadze 600 kg ustawiona w 2012 roku przy drodze wjazdowej na szczyt, nieopodal wieży.

Z Wichurą na Pradziadzie dla Hospicjum - 5.11.2017 · fot.


Wędrówka listopadową porą ma swój niepowtarzalny klimat... Tym bardziej wędrówka całymi rodzinami, sprawiająca radość dzieciom i ich rodzicom. Nowo zdobyte wiadomości również poszerzają zakres zdobytej już górskiej wiedzy, którą turyści wykorzystują nie tylko na konkursach.

W listopadzie Wichurzanie planują jeszcze dwudniowy wyjazd w Pieniny Spiskie i Beskid Wyspowy, a w grudniu w Beskid Śląski - już tradycyjnie na Mikołajki i wigilię klubową w górach.

Więcej informacji na temat działalności klubu na stronie: www.wichura-pszczyna.pl.

Joanna Rozmus-Cader

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.