pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 16 listopada 2017
  • wyświetleń: 838

Spotkanie Marka Szołtyska z uczniami ZS nr 3 Specjalnych

Kolejna, trzecia impreza Programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Partnerstwo dla Książki" - "Książka leczy" już za nami. We wtorek, 14 listopada 2017 z młodzieżą z Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie spotkał się Marek Szołtysek, pisarz, dziennikarz, badacz historii Śląska.

Spotkanie Marka Szołtyska z uczniami ZS nr 3 Specjalnych - 14.11.2017 · fot.


Pierwsze spotkanie to zabawki i popularne dawniej gry i zabawy dla dzieci i młodzieży. Nasz gość zaopatrzony w odpowiednie rekwizyty bawił młodzież i przekazał wiadomości dotyczące historii życia ludzi na Śląsku. Na drugim spotkaniu w roli głównej wystąpiły dawne śląskie strachy i duchy. Opowieściami o utopkach, szczigach, heksach, bebokach pan Szołtysek przekazywał mlodzieży wiedzę historyczno - obyczajową z dawnych lat na Śląsku.

Program realizowany przez Miejsko - Powiatową Bibliotekę Publiczną w Pszczynie przy współpracy ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Pomocy Uczniom z Upośledzeniem Umysłowym przy Zespole Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie "RAZEM".

new / pless.pl, źródło: MPBP Pszczyna

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.