pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 13 listopada 2017
  • wyświetleń: 837

[ZDJĘCIA] Rodzinna wycieczka na Hrobaczą Łąkę z Diablakiem

Listopadowa niedziela, (12.11) od samego rana napawała optymizmem, potwierdzonym przez prognozy pogody, że warto w góry się wybrać. I faktycznie ta niedzielna rodzinna wycieczka odbyła się "na sucho", w słonecznej, umiarkowanie ciepłej pogodzie.

Rodzinna wycieczka na Hrobaczą Łąkę - 12.11.2017 · fot.


Bardzo dobrze przygotowani, szczególnie młodzi turyści doskonale poradzili sobie z niedługą, bo liczącą 9 km trasą. Celem wycieczki było przede wszystkim zachęcenie młodych turystów do górskich podróży oraz przejście trasy z Żarnówki Dużej przez Hrobaczą Łąkę (828 m n.p.m.), przełęcz U Panienki do Lipnika Górnego. W czasie tej wycieczki przez Beskid Mały turystom przybliżone zostały zagadnienia z topografii, geologii, hydrologii i historii terenu.

Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z walorami przyrodniczo - krajobrazowymi Beskidu Małego i tym, że chociaż mały to podejścia ma całkiem "ostre". W czasie całej wycieczki wszystkim turystom dopisywał bardzo dobry humor, którego nie zepsuł fakt niemożności skorzystania z oferty schroniska na Hrobaczej Łące, które obecnie jest remontowane po pożarze (6.01.2017r.).

Rodzinna wycieczka na Hrobaczą Łąkę - 12.11.2017 · fot.


Spora grupa Klubowiczów poprzez tę wycieczkę kontynuowała swój udział w akcji organizowanej przez Hospicjum Św. Ojca Pio w Pszczynie - "Zdobywamy szczyty dla Hospicjum". Wszystkich chętnych zapraszamy do zapoznania się z regulaminem - dostępny m.in. na stronie Klubu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży (i nie tylko) do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Rodzinna wycieczka na Hrobaczą Łąkę - 12.11.2017 · fot.


Najbliższe wyjazdy w góry:
  • 19.11.2017 r. - wycieczka w Beskid Śląski (Barania Góra)
  • 10.12.2017 r. - wycieczka w Beskid Śląski (Czantoria Wielka)
  • 07.01.2018 r. - rodzinna wycieczka w Beskid Śląski
  • 20-21.01.2018 r. - wycieczka w Beskid Żywiecki


Zapisy na wycieczki w listopadzie i grudniu już są prowadzone a wszystkie szczegóły znajdują się na stronie Klubu. Szczegółowe informacje na temat wycieczek styczniowych pojawią się początkiem grudnia na stronie Klubu.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie a także Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Więcej informacji nt. działalności Klubu znaleźć można na www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl

Uczniowski KlubSportowo-Turystyczny "DIABLAK"

43-200 Pszczyna
ul. 3 Maja 7

kom. 0504032040
kom. 0609555369

Agnieszka i Artur Wojciechowie

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.