pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 12 października 2017
  • 25 listopada 2017
  • wyświetleń: 4855

Andrzejkowa zabawa taneczna w Karczmie Wiejskiej

Za nami:

25 listopada w Karczmie Wiejskiej w Jankowicach odbędzie się andrzejkowa zabawa taneczna. Dziękujemy za zainteresowanie ofertą. Wszystkie miejsca zostały zarezerwowane.

Karczma Wiejska
Andrzejkowa zabawa taneczna w Karczmie Wiejskiej


W sobotę, 25 listopada Karczma Wiejska w Jankowicach zaprasza na zabawę andrzejkową. Tego wieczoru odkryjecie magiczną stronę karczmy. Będzie to wieczór pełen swojskiego jedzenia i dobrej zabawy. Imprezę poprowadzi niezawodny wodzirej Adams.

Nie zabraknie również wróżenia z wosku, jest to bowiem jedna z najbardziej znanych wróżb andrzejkowych. Mimo że niegdyś we wróżbach uczestniczyły jedynie panny, w Karczmie Wiejskiej tego wieczoru każdy będzie mógł sprawdzić, co niesie dla niego przyszłość.

Pierwsza wzmianka o polskich andrzejkach pochodzi z XVI wieku i dotyczy właśnie lania wosku. W jednej ze sztuk scenicznych Marcina Bielskiego zatytułowanych "Justyn i Konstancja", pojawia się wzmianka: "Nalejcie wosku na wodę, poznacie swoją przygodę" oraz "w Wigilię Jędrzeja świętego ujrzy oblubieńca swojego!". Dziś andrzejki mają zupełnie inną postać niż niegdyś, warto jednak znać ich tradycję. Jeżeli chcecie poznać inne andrzejkowe ciekawostki - dołączcie do wydarzenia na Facebooku "Andrzejki w Karczmie Wiejskiej", a każdego tygodnia dowiecie się więcej na temat tego dnia.

Zapraszamy do rezerwacji. Cena biletu to 120 zł/ osoby i obejmuje: dwie ciepłe kolacje, zimne i gorące napoje, deser oraz zimną płytę. Rezerwacje można składać telefonicznie pod numerem (32) 447-18-82, mailowo: ewa@epart.eu lub osobiście w Jankowicach w Karczmie Wiejskiej. Ilość miejsc ograniczona.

Szczegóły w zakładce aktualności na stronie internetowej www.karczmawiejska.pl oraz na Facebooku w wydarzeniu "Andrzejki w Karczmie Wiejskiej".

Zapraszamy!

Karczma Wiejska


Karczma Wiejska

43-215 Jankowice
ul. Żubrów 112

tel. 32 447 18 82REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.